TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

03 2021

Od dziś kolejne obostrzenia w całym kraju


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMOd dziś kolejne obostrzenia w całym kraju - Grodzisk News


Od 27 marca do 9 kwietnia mają obowiązywać kolejne obostrzenia w całym kraju. Zamknięte zostaną m.in. budowlane sklepy wielkopowierzchniowe oraz salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także żłobki i przedszkola z wyłączeniem dzieci medyków. Lista obostrzeń jest jednak sporo dłuższa.


reklama Grodzisk mazowiecki

Polska znajduje się najtrudniejszym momencie walki z pandemią od 13 miesięcy. Napór trzeciej fali koronawirusa jest ogromny i musimy zrobić wszystko, by go zahamować – powiedział na otwarcie dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli leczyć pacjentów we właściwy sposób. Zrobimy wszystko, żeby uniknąć takiego scenariusza – dodał.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

To nie sprzęt jest wąskim gardłem, ale dostępność lekarzy, pielęgniarek, służb medycznych. Dobra wiadomość to fakt, że w wyniku zaszczepienia większości służby zdrowia nie dochodzi do ciężkich przypadków i bardzo rzadko dochodzi do zakażeń – mówił dalej szef rządu. – Wszystkie trudne decyzje są na ten moment konieczne - aby opanować tę falę. Codziennie pod respiratorami walczy o życie ponad 2 tys. pacjentów - stawką tych działań jest ratowanie życia obywateli, ograniczenie swobód gospodarczych jest konieczne – stwierdził.

Od najbliższej soboty 27 marca do 9 kwietnia rząd wprowadza dodatkowe obostrzenia do tych, które już obowiązują. Zamknięte będą detaliczne sklepy i markety budowlane oraz meblowe o powierzchni powyżej 2000 mkw. W obiektach handlowych będzie mogła przebywać jedna osoba na każde 20 mkw.; takie samo ograniczenie dotyczyć ma kościołów.

Do 9 kwietnia zamknięte będą salony fryzjerskie i kosmetyczne, tak samo jak obiekty sportowe, w tym korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe. Przedszkola i żłobki będą dalej dostępne, ale dla dzieci medyków oraz przedstawicieli innych służ zwalczających epidemię.

–W placówkach handlowych i innych punktach takich jak np. poczta, będziemy stosowali bardziej rygorystyczne zasady - do tej pory 1 osoba na 15 mkw., teraz dla sklepów powyżej 100 mkw. będzie to 1 osoba/20mkw – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaapelował zarazem o pracę zdalną, ograniczenie kontaktów podczas Wielkanocy.

Premier Mateusz Morawiecki, zapytany o ewentualność wprowadzenia stanu nadzwyczajnego odpowiedział, iż „jeśli w najbliższych sytuacja miałaby się pogarszać, to nie wykluczamy żadnej możliwości”.

Od dziś kolejne obostrzenia w całym kraju - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

To jeśli od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r jest takie wielkie zaostrzenie, to trzeba również odwołać od 1 kwietnia 2021 r spis powszechny, bo przecież ci ludzie będą chodzić od mieszkania do mieszkania i roznosić zarazki. A w Grodzisku podobno jest strasznie duża zachorowalność na wirusa, aż zamknięto urząd dla interesantów. To się pytam kto później poniesie koszty leczenia-przecież nie urząd Grodzisk ani Ministerstwo. My sami z własnej kieszeni będziemy musieli ponieść koszty i nikt nam za to nie zwróci. Nikt się też nie zainteresuje, jak człowiek będzie siedział w domu i mieszka na przykład sam, czy ma co w domu do jedzenia, leki wykupione i czy może jest potrzebna jakaś pomoc -lekarza, pielęgniarki, czy coś innego. Ja mam obawy i najprędzej takiej osoby nie wpuszczę- jak nie będzie miała zaświadczenia, że jest zdrowa - oczywiście nie zaświadczenie z nie wiadomo jakiego wcześniejszego okresu tylko musi być aktualne. I tu uważam że powinno ich testować się bardzo często.

jak
28-03-2021 23:50
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.