reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

05 2023

Od 29 maja zamknięcie przejazdu na Kazimierzowskiej i kolejne zmiany w komunikacji wokół WKD


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosOd 29 maja zamknięcie przejazdu na Kazimierzowskiej i kolejne zmiany w komunikacji wokół WKD - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że w związku toczącymi się pracami budowlanymi na torowisku wprowadzi kolejne zmiany w kursowaniu zastępczej komunikacji autobusowej. Tym razem chodzić będzie o zamknięcie przejazdu w ciągu ul. Kazimierzowskiej w Owczarni.


Przejazd zostanie zamknięty od poniedziałku 29 maja i taki stan potrwa do 7 czerwca włącznie. – Zamknięty zostanie przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Kazimierzowskiej w miejscowości Owczarnia. Jednocześnie w dalszym ciągu będzie wówczas pozostawał zamknięty przejazd kolejowo-drogowy na ul. Piaskowej w Grodzisku Maz. (jego zamknięcie zaplanowano od poniedziałku, 22.05.2023). W związku z powyższym pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej będą musiały ominąć aż dwa przejazdy kolejowo-drogowe zlokalizowane na standardowej trasie przejazdu – podał przewoźnik.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowe trasy będą miały w tym okresie zarówno linia autobusowa ZA1, jak i ZA12. Zmianie ulegną lokalizacje przystanków ZA1. Obowiązywać będą nowe dla następujących: „Grodzisk Mazowiecki Radońska”, „Grodzisk Mazowiecki Jordanowice”, „Grodzisk Mazowiecki Piaskowa” i „Kazimierówka”. Brak możliwości przejazdu ul. Kazimierzowską, spowoduje, iż autobusy ominą rejon przystanku „Podkowa Leśna Zachodnia”, będą zawracać na rondzie przy ul. Średniej oraz zostaną skierowane przez osiedle Grudów w Milanówku.

– W godz. 9:00-16:00 obsługę rejonu przystanku „Podkowa Leśna Zachodnia”, z którego wycofana zostanie linia ZA1, przejmie linia ZA12 łącząca Podkowę Leśną z Milanówkiem, która w obydwie strony pojedzie nieco dłuższą trasą przez Owczarnię (ul. Żółwińska) i osiedle Polesie – poinformowała wukadka. – Trasa ZKA linii ZA1 z powodu objazdu w obydwu kierunkach ulegnie nieznacznemu wydłużeniu, zaś jej początkowy fragment na terenie Grodziska Mazowieckiego ulegnie odwróceniu. Zmienią się także czasy przejazdu i godziny odjazdów. Autobusy spod stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska wyruszą nieco wcześniej z przystanku początkowego zlokalizowanego przy zatoczce wzdłuż muru cmentarza – w większości kursów o równych godzinach. Dla pasażerów z rejonu osiedla przy ul. Piaskowej w Grodzisku Maz. do dyspozycji będą dwa przystanki zastępcze. Odjazdy w kierunku przeciwnym spod stacji Podkowa Leśna Główna – bez zmian – dodała.

Także od 9.00 do 16.00 inaczej kursować będą autobusy linii ZA12, której przebieg z Podkowy Leśnej do Milanówka zostanie wydłużony. Obsługę standardowej trasy ZA12 przejmą w tym czasie pojazdy linii ZA1.

Rozkład jazdy pociągów WKD pozostanie bez zmian.

Więcej informacji TUTAJ.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.