TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

29

05 2023

Od 29 maja zamknięcie przejazdu na Kazimierzowskiej i kolejne zmiany w komunikacji wokół WKD


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że w związku toczącymi się pracami budowlanymi na torowisku wprowadzi kolejne zmiany w kursowaniu zastępczej komunikacji autobusowej. Tym razem chodzić będzie o zamknięcie przejazdu w ciągu ul. Kazimierzowskiej w Owczarni.


Przejazd zostanie zamknięty od poniedziałku 29 maja i taki stan potrwa do końca bieżącego miesiąca. – Zamknięty zostanie przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Kazimierzowskiej w miejscowości Owczarnia. Jednocześnie w dalszym ciągu będzie wówczas pozostawał zamknięty przejazd kolejowo-drogowy na ul. Piaskowej w Grodzisku Maz. (jego zamknięcie zaplanowano od poniedziałku, 22.05.2023). W związku z powyższym pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej będą musiały ominąć aż dwa przejazdy kolejowo-drogowe zlokalizowane na standardowej trasie przejazdu – podał przewoźnik.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowe trasy będą miały w tym okresie zarówno linia autobusowa ZA1, jak i ZA12. Zmianie ulegną lokalizacje przystanków ZA1. Obowiązywać będą nowe dla następujących: „Grodzisk Mazowiecki Radońska”, „Grodzisk Mazowiecki Jordanowice”, „Grodzisk Mazowiecki Piaskowa” i „Kazimierówka”. Brak możliwości przejazdu ul. Kazimierzowską, spowoduje, iż autobusy ominą rejon przystanku „Podkowa Leśna Zachodnia”, będą zawracać na rondzie przy ul. Średniej oraz zostaną skierowane przez osiedle Grudów w Milanówku.

– W godz. 9:00-16:00 obsługę rejonu przystanku „Podkowa Leśna Zachodnia”, z którego wycofana zostanie linia ZA1, przejmie linia ZA12 łącząca Podkowę Leśną z Milanówkiem, która w obydwie strony pojedzie nieco dłuższą trasą przez Owczarnię (ul. Żółwińska) i osiedle Polesie – poinformowała wukadka. – Trasa ZKA linii ZA1 z powodu objazdu w obydwu kierunkach ulegnie nieznacznemu wydłużeniu, zaś jej początkowy fragment na terenie Grodziska Mazowieckiego ulegnie odwróceniu. Zmienią się także czasy przejazdu i godziny odjazdów. Autobusy spod stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska wyruszą nieco wcześniej z przystanku początkowego zlokalizowanego przy zatoczce wzdłuż muru cmentarza – w większości kursów o równych godzinach. Dla pasażerów z rejonu osiedla przy ul. Piaskowej w Grodzisku Maz. do dyspozycji będą dwa przystanki zastępcze. Odjazdy w kierunku przeciwnym spod stacji Podkowa Leśna Główna – bez zmian – dodała.

Także od 9.00 do 16.00 inaczej kursować będą autobusy linii ZA12, której przebieg z Podkowy Leśnej do Milanówka zostanie wydłużony. Obsługę standardowej trasy ZA12 przejmą w tym czasie pojazdy linii ZA1.

Rozkład jazdy pociągów WKD pozostanie bez zmian.

Więcej informacji TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.