reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

12

05 2021

Od 15 maja bez masek na dworze. Przyspieszenie otwarcia kin i teatrów


Grodzisk News


foto: Krystian Maj/KPRMOd 15 maja bez masek na dworze. Przyspieszenie otwarcia kin i teatrów - Grodzisk News


Na dzisiejszej konferencji prasowej szefa rządu i ministra zdrowia premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyspieszeniu otwarcia kin, teatrów i tych instytucji kultury, które do tej pory były zamknięte. W mocy pozostaje także data 15 maja jako dzień zniesienia obowiązku maseczek na świeżym powietrzu oraz otwarcie gastronomii zewnętrznej.


reklama Grodzisk mazowiecki

– Chcę przekazać informację o wsparciu finansowym dla personelu niemedycznego: pań salowych, panów noszowych, kierowców karetek, itd. Wszyscy, którzy mają przepracowane co najmniej 21 dni w okresie pandemii, otrzymają jednorazowy dodatek w wysokości 5 tys. zł – powiedział na otwarcie konferencji Mateusz Morawiecki.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Mocno apelujemy o to, aby dostępność szczepionek była jak najszersza. Podczas szczytu w Porto nalegałem na uwolnienie patentów szczepionkowych. Eksperci są zgodni: trzeba jak najszybciej zaszczepić jak najwięcej osób. Dlatego chcemy już wkrótce rozpocząć szczepienia dla 16-latków i 17-latków – dodał.

– Z punktu widzenia powrotu do normalności dobrą informacją jest przyspieszenie możliwości otwarcia kin i teatrów – od 21 maja.– Musimy we właściwy sposób korzystać z dobrodziejstw tego dobrego czasu, dlatego przyspieszamy otwarcie kin, teatrów i obiektów kultury o 8 dni. Od 21 maja, w reżimie sanitarnym, będzie można wcześniej uruchamiać te obiekty. Dyskutujemy nad tematem ograniczeń na koncertach, natomiast branża sportowa, od 28 maja, będą mogły być ponownie uruchamiane – zaznaczył szef rządu.

Dodajmy, że od 15 maja zniesiony będzie zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze. Jeśli chodzi o transport zbiorowy, to będzie mogło być zajętych 100 proc. miejsc siedzących lub łącznie 50 proc. miejsc siedzących i stojących, w tym nie więcej niż połowa siedzących.

Od 15 maja na powietrzu będą działać filharmonie, kina i teatry; ogródki gastronomiczne. Od 21 maja powrócą do działania wszystkie instytucje kultury, w reżimie sanitarnym.

Obsługa gastronomiczna w lokalu będzie możliwa od 28 maja; a imprezy okolicznościowe przy limicie 50 osób. Od tego dnia będziemy mogli korzystać także z siłowni, klubów fitness i solariów. Do szkół zaś wrócą uczniowie klas podstawowych i średnich.

Od 15 maja bez masek na dworze. Przyspieszenie otwarcia kin i teatrów - Grodzisk News


Od 15 maja bez masek na dworze. Przyspieszenie otwarcia kin i teatrów - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.