TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

05 2021

Od 15 maja bez masek na dworze. Przyspieszenie otwarcia kin i teatrów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Krystian Maj/KPRMOd 15 maja bez masek na dworze. Przyspieszenie otwarcia kin i teatrów - Grodzisk News


Na dzisiejszej konferencji prasowej szefa rządu i ministra zdrowia premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyspieszeniu otwarcia kin, teatrów i tych instytucji kultury, które do tej pory były zamknięte. W mocy pozostaje także data 15 maja jako dzień zniesienia obowiązku maseczek na świeżym powietrzu oraz otwarcie gastronomii zewnętrznej.


– Chcę przekazać informację o wsparciu finansowym dla personelu niemedycznego: pań salowych, panów noszowych, kierowców karetek, itd. Wszyscy, którzy mają przepracowane co najmniej 21 dni w okresie pandemii, otrzymają jednorazowy dodatek w wysokości 5 tys. zł – powiedział na otwarcie konferencji Mateusz Morawiecki.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Mocno apelujemy o to, aby dostępność szczepionek była jak najszersza. Podczas szczytu w Porto nalegałem na uwolnienie patentów szczepionkowych. Eksperci są zgodni: trzeba jak najszybciej zaszczepić jak najwięcej osób. Dlatego chcemy już wkrótce rozpocząć szczepienia dla 16-latków i 17-latków – dodał.

– Z punktu widzenia powrotu do normalności dobrą informacją jest przyspieszenie możliwości otwarcia kin i teatrów – od 21 maja.– Musimy we właściwy sposób korzystać z dobrodziejstw tego dobrego czasu, dlatego przyspieszamy otwarcie kin, teatrów i obiektów kultury o 8 dni. Od 21 maja, w reżimie sanitarnym, będzie można wcześniej uruchamiać te obiekty. Dyskutujemy nad tematem ograniczeń na koncertach, natomiast branża sportowa, od 28 maja, będą mogły być ponownie uruchamiane – zaznaczył szef rządu.

Dodajmy, że od 15 maja zniesiony będzie zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze. Jeśli chodzi o transport zbiorowy, to będzie mogło być zajętych 100 proc. miejsc siedzących lub łącznie 50 proc. miejsc siedzących i stojących, w tym nie więcej niż połowa siedzących.

Od 15 maja na powietrzu będą działać filharmonie, kina i teatry; ogródki gastronomiczne. Od 21 maja powrócą do działania wszystkie instytucje kultury, w reżimie sanitarnym.

Obsługa gastronomiczna w lokalu będzie możliwa od 28 maja; a imprezy okolicznościowe przy limicie 50 osób. Od tego dnia będziemy mogli korzystać także z siłowni, klubów fitness i solariów. Do szkół zaś wrócą uczniowie klas podstawowych i średnich.

Od 15 maja bez masek na dworze. Przyspieszenie otwarcia kin i teatrów - Grodzisk News


Od 15 maja bez masek na dworze. Przyspieszenie otwarcia kin i teatrów - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

OD 15 MAJA BEZ MASEK NA DWORZE.
Tak, ale w Małopolsce na polu, no chyba, że tam muszą jaszcze nosić.

sam
13-05-2021 12:10
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.