TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

02 2021

Od 12 lutego luzowanie obostrzeń


Grodzisk News


foto: Krystian Maj/KPRMOd 12 lutego luzowanie obostrzeń - Grodzisk News


Od 12 lutego nastąpi rozluźnienie kolejnych obostrzeń epidemicznych. Na dzisiejszej konferencji w Kancelarii Premiera dowiedzieliśmy się m.in. o otwarciu kin i teatrów, a także basenów i obiektów sportowych na wolnym powietrzu. Z miejsca ruszą też hotele. Restauracje i kluby fitness nadal jednak pozostaną zamknięte.


reklama Grodzisk mazowiecki

– Przedstawiamy nasze decyzje dotyczące ewentualnych luzowań i funkcjonowania gospodarki w reżimie sanitarnym na kolejne tygodnie. Przez cały tydzień wsłuchiwaliśmy się w głosy środowisk gospodarczych, ekspertów i Rady Medycznej – powiedział na dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Od 12 lutego otwarte warunkowo – na dwa tygodnie – zostaną otwarte obiekty sportowe na świeżym powietrzu, takie jak stoki narciarskie, korty tenisowe i baseny, a także kina oraz teatry – z połową obłożenia. Branża fitness nadal będzie zamknięta.

– Wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych – dodał premier.

Od 12 lutego w pełnym reżimie sanitarnym mają zostać otwarte hotele i baza noclegowa dla wszystkich, ale z maksymalnie 50-procentowym obłożeniem. – Restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych zostaje nadal zamknięta.

Morawiecki nawiązał też do szczepień. – Tempo szczepienia obecnie jest zależne jedynie od tempa dostaw szczepionek wg kalendarza zamówień w UE. Już prawie 100% medyków zostało zaszczepionych, więc pierwszy etap mamy powoli za sobą – powiedział. – Każdy krok to krok powrotu do normalności, do której chcielibyśmy dojść jak najszybciej. Jeżeli utrzymamy stopniowy rytm otwierania gospodarki to myślę, że kolejne etapy są coraz bliżej przed nami – dodał.

Z drugiej strony minister zdrowia Adam Niedzielski dodał, że decyzja o luzowaniu obostrzeń jest warunkowa i jeżeli pod koniec lutego nastąpi zauważalny wzrost zachorowań, to będzie on rekomendował wykonanie „kroku w tył”, czyli powrót do większych restrykcji – poinformował szef resortu. – Jeśli sytuacja będzie rozwijała się lepiej, to możliwe, że będą możliwe kolejne luzowania, ale od nas to wszystko zależy czy będziemy przestrzegać reżimu sanitarnego - dystans, dezynfekcja, maseczka – dodał.

Od 12 lutego luzowanie obostrzeń - Grodzisk News


Od 12 lutego luzowanie obostrzeń - Grodzisk News


Od 12 lutego luzowanie obostrzeń - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

i dobrze, restauracje nie są do niczego potrzebne!

Malwina
05-02-2021 16:35

"otwarte warunkowo – na dwa tygodnie – zostaną otwarte obiekty sportowe na świeżym powietrzu, takie jak stoki narciarskie, korty tenisowe i baseny". Basen na świeżym powietrzu - dla morsów chyba.

Zrezygnowany
05-02-2021 16:51

Może Pani nie są potrzebne. Pozdrawiam. Pracownik restauracji...

Pracownik restauracji
06-02-2021 10:24

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.