27 09 2019

Od 1 października wyższe ceny z odbiór śmieci w Grodzisku

27.09.2019, godz.: 13:36
Od 1 października wyższe ceny z odbiór śmieci w Grodzisku
fot. GrodziskNews

Już w sierpniu rada miejska przyjęła uchwałę zatwierdzającą podwyżki opłat za odbiór śmieci. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 października.

I tak mieszkańcy, którzy zdecydowali się gromadzić śmieci w sposób selektywny zapłacą od 1 października 25 złotych od osoby. Z kolei mieszkańcy niesegregujący odpadów zapłacą 39 zł za każdego członka gospodarstwa domowego.

Podwyżka jest wynikiem znaczącego wzrostu cen ofert na rynku firm śmieciowych, których propozycje cenowe w przetargach są znacznie wyższe niż dotychczas, a samorządy nie mogą już dopłacać do systmu odbioru odpadów z gminnej kasy.

– Cena ta będzie obowiązywała przez rok. W ciągu roku przeanalizujemy różne warianty obniżenia kosztów zagospodarowania odpadów z terenu naszej Gminy m.in. uruchomienie usługi transportu odpadów przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Mazowieckim. Celem tych działań będzie zabezpieczenie Państwa przed kolejnymi, znaczącymi podwyżkami cen za odbiór śmieci – zapowiadali już w sierpniu grodziscy włodarze.

Jak będzie – pokaże czas…

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata