30 06 2020

Od 1 lipca obowiązkowa segregacja śmieci [WIDEO]

30.06.2020, godz.: 13:00
Od 1 lipca obowiązkowa segregacja śmieci [WIDEO]
fot. Pixabay

Od 1 lipca wchodzi w życie regulowany ustawą obowiązek segregacji odpadów. Grodzisk, który ustalił w ubiegłym tygodniu nową stawkę za odbiór śmieci niesegregowanych na poziomie 29 zł, przypomina, jak należy poprawnie frakcjonować odpady.

Specjalnie w tym celu powstał krótki film, w którym słyszymy nie tylko o tym, jak segregowane powinny być śmieci, lecz także widzimy, jak wygląda mechanizm odbioru śmieci i dlaczego ważne jest, aby je od razu segregować.

Pojazdy operatora śmieciowego będą wyposażone w skrzynie podzielone na części, do których mają właśnie trafiać odpowiednio posegregowane odpady. Przypomnijmy zatem: do worka lub pojemnika żółtego trafiają tworzywa sztuczne oraz metale, do brązowego bioodpady, do niebieskiego powinniśmy wyrzucać śmieci papierowe, wreszcie do worka zielonego trafiają opakowania szklane. Za brak segregacji mieszkańcy zapłacą 58 zł od osoby przez trzy miesiące.

Oczywiście wokół obowiązku segregacji odpadów pojawia się wiele pytań, m.in. o tzw. odpowiedzialność zbiorową w przypadków lokatorów budynków wielorodzinnych, a także to co robić z odpadami bio, ale pochodzenia zwierzęcego, np. resztkami mięsa. Wcześniej. Były traktowane jak odpady zmieszane, a co teraz?

Nie omieszkamy szczegółowo wypytać o to urzędników, a następnie napiszemy. Tymczasem zobaczcie film o segregacji odpadów.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Od 1 lipca obowiązkowa segregacja śmieci [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.