TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

09 2015

Oczyścili staw w parku miejskim


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowiański magistrat kilka dni temu zakończył oczyszczanie dna stawu w Leśnym Parku Miejskim. Wciąż prowadzi natomiast prace przy odmulaniu rowów melioracyjnych na terenie miasta.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak przyznają sami włodarze oczyszczanie dna parkowego zbiornika to zaledwie jeden z elementów modernizacji, na którą w całości nie ma jak na razie pieniędzy. Burmistrz Artur Tusiński przyznał ostatnio na Facebooku, że koszt kompleksowej rewitalizacji to około 1,3 mln zł. Oprócz odmulenia dna stawu w jej zakres wchodziłyby również remonty mostków, przepustów i wszystkich innych betonowych elementów. To jednak kwestia przyszłości uzależniona od finansów.

Obecnie Podkowa koncentruje się na odmuleniu rowów melioracyjnych. Obowiązek uporządkowania ich oraz regularnego drenowania nakładają na samorząd zapisy ustawy o prawie wodnym.  Dlaczego to takie ważne? Ponieważ brak należytego dbania powoduje z jednej strony zagrożenie powodziowe, a z drugiej blokuje infiltrację wody do głębszych warstw, z których wszyscy czerpiemy wodę pitną. Prace tę będą polegały przede wszystkim na zabraniu z rowów śmieci, wywozie odpadów, oczyszczeniu skarp rowów oraz dna z liści i gałęzi.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.