TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

09 2015

Oczyścili staw w parku miejskim


Grodzisk News


Oczyścili staw w parku miejskim - Grodzisk News


Podkowiański magistrat kilka dni temu zakończył oczyszczanie dna stawu w Leśnym Parku Miejskim. Wciąż prowadzi natomiast prace przy odmulaniu rowów melioracyjnych na terenie miasta.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak przyznają sami włodarze oczyszczanie dna parkowego zbiornika to zaledwie jeden z elementów modernizacji, na którą w całości nie ma jak na razie pieniędzy. Burmistrz Artur Tusiński przyznał ostatnio na Facebooku, że koszt kompleksowej rewitalizacji to około 1,3 mln zł. Oprócz odmulenia dna stawu w jej zakres wchodziłyby również remonty mostków, przepustów i wszystkich innych betonowych elementów. To jednak kwestia przyszłości uzależniona od finansów.

Obecnie Podkowa koncentruje się na odmuleniu rowów melioracyjnych. Obowiązek uporządkowania ich oraz regularnego drenowania nakładają na samorząd zapisy ustawy o prawie wodnym.  Dlaczego to takie ważne? Ponieważ brak należytego dbania powoduje z jednej strony zagrożenie powodziowe, a z drugiej blokuje infiltrację wody do głębszych warstw, z których wszyscy czerpiemy wodę pitną. Prace tę będą polegały przede wszystkim na zabraniu z rowów śmieci, wywozie odpadów, oczyszczeniu skarp rowów oraz dna z liści i gałęzi.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.