reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

15

11 2014

Ocieplą kolejne budynki użyteczności publicznej


Grodzisk News


Ocieplą kolejne budynki użyteczności publicznej - Grodzisk News


W gminie Żabia Wola kolejne budynki użyteczności publicznej przejdą termomodernizację. Wśród nich jest m.in. świetlica w miejscowości Słubica Wieś.


REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Żabiowolska gmina sukcesywnie ociepla swoje budynki. Siedem lat temu zakończyła gruntowny remont Gminnego Centrum Zdrowia przy ul. Warszawskiej 24, natomiast w latach 2012?2013 termomodernizację przeszły Zespół Szkół w Józefinie oraz siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach. Inwestycje sfinansowano przy pomocy środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Warto zaznaczyć, że prace w lecznicy przy ul. Warszawskiej wciąż trwają. Obecnie prowadzona jest modernizacja tamtejszej kotłowni ? będzie ona nowoczesna i energooszczędna.

To nie koniec takich inwestycji w Żabiej Woli. Gmina w najbliższych latach zakłada termomodernizację następnych budynków, co ma przynieść kolejne oszczędności w zakresie gospodarowania energią. Będą to Świetlica Środowiskowa w miejscowości Słubice Wieś, siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Głównej 5 oraz drugi etap termomodernizacji lecznicy przy ul. Warszawskiej 24 w Żabiej Woli.

Został już nawet rozstrzygnięty przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji. Projektanci mają uwzględnić w swoich pracach zastosowanie odnawialnych źródeł energii lub źródeł kogeneracyjnych (kolektorów słonecznych, układów fotowoltaicznych, pomp ciepła z zastosowaniem tzw, płynnej geometrii), modernizacji lokalnych źródeł ciepła na źródła o wyższej sprawności, a także zabezpieczenie elewacji budynków przed niekorzystnym działaniem środowiska.

Gmina chce powalczyć o dofinansowanie na tę inwestycję. W ramach nowego ?rozdania? środków unijnych w latach 2014?2020 jest szansa na zdobycie znacznej części pieniędzy na realizację zadań związanych ze zmianą standardu energetycznego istniejących budynków użyteczności publicznej.


reklama Grodzisk mazowiecki


Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.