14 04 2019

Oceń nową lokalizację MCK

14.04.2019, godz.: 19:54
Oceń nową lokalizację MCK
Fot. milanowek.pl

Urząd Miasta Milanówka rozpoczął konsultacje społeczne dotyczące lokalizacji nowej siedziby centrum kultury na  działce przy ul. Łąkowej.

Milanowianie mają okazję wypowiedzieć się na temat lokalizacji.  W przypadku zakupu nieruchomości, a następnie decyzji o adaptacji budynku oraz budowy wielofunkcyjnej sali widowiskowej, miasto – w ocenie włodarzy – zyska wiele użytecznej przestrzeni, m.in. sale konferencyjną, taneczną i fitness, pomieszczenia socjalne i magazynki, salę widowiskową, o której mowa wyżej, sale do zajęć dla maluchów i warsztatów plastycznych. Szacowany koszt adaptacji budynku to 1,2 mln zł, z kolei budowa sali widowiskowej oscylować miałaby wokół 1,9 mln zł.

Po dokonaniu stosownej adaptacji, ewentualna nowa siedziba będzie mieć wielofunkcyjną salę widowiskową na blisko 300 miejsc na widowni (kino, teatr, koncerty muzyczne, animacje dla dzieci, oferta międzypokoleniowa adresowana do całych rodzin). Warto dodać, że budynek posiada niezbędną ilość miejsc parkingowych, są również dodatkowe pomieszczenia w osobnym budynku, idealnie nadające się na pracownie dla zespołów muzycznych i studio nagraniowe. Przestrzeń z tyłu budynku znakomicie nadaje się na miejsce rekreacyjne z zielenią oraz jako przestrzeń do imprez plenerowych (scena letnia) – wyliczał już w lutym korzyści płynące z tego przedsięwzięcia burmistrz Piotr Remiszewski.

– W tym miejscu scentralizują się działania MCK, będzie to niejako ich główna baza, z której promieniować będzie kultura w inne miejsca miasta (m.in.: Teatr Letni, obecna siedziba MCK przekształcona do działań w obrębie animacji kulturalnej oraz spotkań organizacji pozarządowych, aktywności seniorów, jak również na ul. Spacerowej) – dodawał.

Wypowiadać się na temat nowej siedziby MCK można do 28 kwietnia. Szczegóły dotyczące konsultacji są dostępne tutaj.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.