reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

31

12 2022

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał dwa promile


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaObywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał dwa promile - Grodzisk News


W Makówce będący po służbie funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu uniemożliwił dalszą jazdę obywatelowi Mołdawii, którego podejrzewał o prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że ujęty kierujący miał dwa promile alkoholu w organizmie.


Do Makówki został wezwany policyjny patrol. Na miejscu funkcjonariusze zastali kierowcę mercedesa, który chwilę wcześniej uniemożliwił jazdę kierującemu audi. – Z jego relacji wynikało, że jadąc za audi zauważył nierówny tor jazdy tego samochodu. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, wyprzedził to auto i zatrzymując się przed nim, zmusił do zaprzestania dalszej jazdy. Następnie podszedł do pojazdu i poczuł od kierowcy silną woń alkoholu. Natychmiast otworzył drzwi samochodu, zgasił silnik i wyjął kluczyki ze stacyjki. Po tych czynnościach wezwał na miejsce policjantów, a sam nadzorował ujętego kierowcę i trzech pasażerów, którzy z nim jechali – podaje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim. Obywatelskiego zatrzymania dokonał funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu chor. Kamil Borowiecki.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci sprawdzili kierowcę audi alkomatem. Okazało się, że 26-latek pochodzący z Mołdawii miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jednak to nie wszystko... Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a jego auto ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. 26-latek został zatrzymany, policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny jego pojazdu i sporządzili dokumentację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Zatrzymany usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują za obywatelską postawę chor. Borowieckiego i zachęcają innych kierowców, aby reagowali na podobne przypadki. Pamiętajmy! Pijani kierowcy to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Podziwiam za determinację, stanowczość i odwagę. Oby więcej takich ludzi.
Tylko co zrobić z zatrzymanym przestępcą?

Ferdi
31-12-2022 16:10

Pijani aktorzy to również realne zagrożenie dla innych.

Jack L.
31-12-2022 17:52
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.