14 10 2019

Obwodnica solą w oku grodziszczan

14.10.2019, godz.: 14:48
Obwodnica solą w oku grodziszczan
fot. GrodziskNews

Miał być we wrześniu, ale wciąż nie został ogłoszony. O czym mowa? O przetargu na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska, czyli inwestycję która stała się synonimem beznadziejnego wręcz wyczekiwania. Co gorsza, cierpliwość i wiarę w sukces przedsięwzięcia tracą chyba nawet najwięksi optymiści.

Sprawa obwodnicy Grodziska ciągnie się od wielu lat, a przynajmniej od trzech utyka na róznych poziomach procedur urzędniczych. Wydawało się, że rok 2019 będzie przełomowy. W marcu po bardzo długim oczekiwaniu wydano wreszcie zgodę na realizację inwestycji drogowej, co w praktyce powinno pozwolić oglosić przetarg, ale nieodzowna jest do tego jeszcze decyzja z ministerstwa uprawomocniająca ZRID. Ta miała być już dobrych kilka tyygodni temu, ale na obietnicach z wyższego szczebla się skończyło… Ministerialnej decyzji brak – obwodnica wciąż w zawieszeniu.

– Powiem szczerze, że brakuje mi już słów, by mówić o tej sprawie, bo wszyscy czujemy się zwodzeni. Przed wyborami wybrzmiewały – wydawało się – solidne zapewnienia, że lada dzień, lada tydzień nastąpi uprawomocnienie ZRID-u. Ale wciąż się nie doczekaliśmy. Nie wiem już co mam mówić ludziom, mieszkańcom. Rozmawiałem z panem wojewodą, który powiedział, że decyzja powinna być w ciągu najbliższego tygodnia, dwóch, trzech. Jeśli do końca października nic nie drgnie, chyba trzeba będzie podjąć jakieś radykalniejsze kroki społeczne: może marsz protestacyjny – mówi nam Grzegorz Benedykciński.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.