23 01 2019

Obwodnica Grodziska znów łapie poślizg

23.01.2019, godz.: 19:36
Obwodnica Grodziska znów łapie poślizg
fot. GrodziskNews

W ubiegłym tygodniu w rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński prognozował, że do 22 stycznia powinno nadejść rozstrzygnięcie Ministerstwa Infrastruktury w sprawie odwołań od decyzji ZRID zezwalającej na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska. Okazuje się jednak, że na wieści z resortu poczekamy dłużej.

Przypomnijmy, że 26 września 2018 roku wojewoda wydał decyzję ZRID-owską z rygorem natychmiastowej wykonalności. Zgodnie z polskim prawem mieszkańcy sprzeciwiający się proponowanemu przebiegowi obwodnicy wciąż mieli ścieżkę od odwołania się od decyzji na szczeblu ministerialnym.

Tak też uczynili, ale… – Zgodnie z pismem otrzymanym z ministerstwa ostateczna decyzja w sprawie tych odwołań ma zapaść do 22 stycznia. Nie ma podstaw, aby minister te odwołania uwzględnił, bo w projekcie inwestycji nie zaszły zmiany w porównaniu tym, co było w procesie wydawania ZRID-u. Spodziewamy się decyzji korzystnej dla inwestycji – mówił nam w ubiegłym tygodniu Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Po raz kolejny okazuje się jednak, że tryby biurokratycznej machiny działają na własnych zasadach. – Dostaliśmy odpowiedź z ministerstwa, że decyzja zostanie wydana do końca lutego. Już nawet nie wiem, jak to skomentować, bo wszystkich nas cała sprawa obwodnicy kosztuje mnóstwo nerwów – skwitował dziś grodziski włodarz.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Obwodnica Grodziska znów łapie poślizg”

  1. Kierowca autokaru pisze:

    Przestancie w koncu zasmiecac ta strone …. nie bylo nie ma nie bedzie….. bedzie na miesiac przed wyborami na burmistrzow…. bedzie tak gotowa ze ja z dronow rozloza… po co to pisanie o czym czego nigdy nie bedzie…. puki boss nie wykupi za grosze kazdej jednej dzialki przez ktora ma to przebiegac nie bedzie obwodnicy za darmo oddac ??? Kupic za zlotowke sprzedac za milion …. to taka premia za bycie „soltysem grodziska”

  2. Mi pisze:

    Nie „znów” tylko „nadal”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.