05 01 2020

Obwodnica Grodziska: procedura przetargowa wystartowała

05.01.2020, godz.: 15:08
Obwodnica Grodziska: procedura przetargowa wystartowała

Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich podpisał wniosek o uruchomienie procedury przetargowej dotyczącej budowy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego.

W miniony piątek (3 stycznia) odbyła się konferencja prasowa w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Żyrardowie. Wziął w niej udział dyrektor MZDW Zbigniew Ostrowski (na zdjęciu po lewej). Poinformował na niej, że został już podpisany wniosek uruchamiający procedurę przetargową. – Wczoraj (2 stycznia – przyp. red.) podpisałem wniosek do zamówień publicznych o uruchomienie procedury przetargowej. Będzie to inwestycja z udziałem środków unijnych więc po siedmiu dniach od ogłoszenia na stronach unijnych, przetarg pojawi się na naszych stronach. Wtedy będziemy musieli się zmierzyć z licznymi wykonawcami, bo zdajemy sobie sprawę, że chętnych będzie dużo z racji wartości inwestycji, więc i pytań o szczegóły inwestycji może być dużo, aby nie przeszacować lub niedoszacować zadania – powiedział Ostrowski.

Zgodnie z założeniami, obwodnica ma być gotowa w 2022 r. – Zakładamy, że w pierwszej połowie 2020 r. uda się podpisać umowę z wykonawcą. Następnie Zarząd podejmie decyzję o finansowaniu tej inwestycji z środków unijnych. Prace będą realizowane w ciągu dwóch sezonów budowlanych. Wejście na budowę na pewno w 2020 r. Wtedy zostaną wykonane najtrudniejsze i najdroższe pierwsze prace ziemne. Potem zajmiemy się obiektami inżynieryjnymi, drogowymi, mostowymi i oczywiście zajęciem się kolizjami z niskim, średnim i wysokim napięciem, a także z systemem gazowym. Przewidujemy zakończenie tej inwestycji w 2022 r. Musimy się spieszyć, bo rozliczenie środków z tej perspektywy unijnej przypada na rok 2023 – zaznaczył dyrektor MZDW.

Budowa zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego ma kosztować ponad 200 mln zł, a 80 proc. tej kwoty ma pokryć dotacja z Unii Europejskiej.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.