TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

28

01 2021

Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej przejdzie przez nasz powiat?


Grodzisk News


foto: zabiawola.plObwodnica Aglomeracji Warszawskiej przejdzie przez nasz powiat? - Grodzisk News


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła spotkania informacyjne z samorządami dotyczące planowanej drogi ekspresowej S10, a także Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Z przedstawionych planów wynika, iż obwodnica miałaby przechodzić przez teren Żabiej Woli.


GDDKiA podkreśla, że Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej poprawi połączenie stolicy z aglomeracją bydgosko-toruńską oraz portami morskimi w Szczecinie i Świnoujściu (przez drogę ekspresową S10), z aglomeracją trójmiejską oraz krakowską (przez drogę ekspresową S7), z północną częścią Polski i Via Baltica (przez drogi ekspresowe S8 i S61), z aglomeracją łódzką i wrocławską oraz południową granicą Polski (przez drogę ekspresową S8), z aglomeracją lubelską oraz południowo-wschodnią granicą Polski (przez drogę ekspresową S17). Dzięki połączeniu z autostradą A2, Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej usprawni dojazd do zachodniej i wschodniej granicy Polski oraz komunikację wewnątrz miasta, przejmując ciężki ruch tranzytowy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Jak poinformował żabiowolski magistrat, wszystkie cztery warianty zaprezentowane na spotkaniu GDDKiA z samorządowcami, uwzględniają przebieg trasy przez Żabią Wolę. – Na dzisiejszym spotkaniu Pan Tomasz Żuchowski p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i autostrad zaprezentował 4 warianty korytarzy Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przebiegające m.in. przez teren Gminy Żabia Wola. Wariant 1 i 2 przez południową część gminy, wariant 3 i 4 przez północną część gminy. Z punktu widzenia analizy ekonomicznej, w ocenie Dyrekcji, najkorzystniejszy jest wariant Nr 1 – poinformował magistrat.

– Korytarze, których lokalizacja może być zmienna w obrębie ok. 5 km będą podlegały dalszej analizie, po której najbardziej optymalny zostanie zaprezentowany i będzie omawiany z samorządami – dodaje.

Warianty można obejrzeć tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

ten powiat jest zniszczony przez lotnisko przyszłe, obwodnicę- to się tyczy też grodziska mazowieckiego, w grodzisku już nie można żyć, smród smogu i ciasnota na ulicach, za dużo ludzi, za dużo deweloperki, za dużo betonu, a za mało przestrzeni do normalnego życia. no i jeszcze markety.....porażka

Piotr
29-01-2021 19:01

Proponuję sprzedaż i wyprowadzke do Warszawy.

Marek
29-01-2021 21:06

Normalnie raj, zapomnieli albo ich tu jeszcze niebylo jak przez deptak płynął rynsztok

Tubylec
30-01-2021 01:17


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.