TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

04

02 2021

Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej ominie grodziską gminę?


Grodzisk News


foto: Krzysztof Nalewajko/GDDKiAObwodnica Aglomeracji Warszawskiej ominie grodziską gminę? - Grodzisk News


Wracamy do tematu planowanej drogi ekspresowej S10, a także Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. O ile przedstawione przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad plany wskazują, iż trasa przebiegać ma przez Żabią Wolę, o tyle jest szansa, że ominie grodziską gminę.


GDDKiA podkreśla, że Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej poprawi połączenie stolicy z aglomeracją bydgosko-toruńską oraz portami morskimi w Szczecinie i Świnoujściu (przez drogę ekspresową S10), z aglomeracją trójmiejską oraz krakowską (przez drogę ekspresową S7), z północną częścią Polski i Via Baltica (przez drogi ekspresowe S8 i S61), z aglomeracją łódzką i wrocławską oraz południową granicą Polski (przez drogę ekspresową S8), z aglomeracją lubelską oraz południowo-wschodnią granicą Polski (przez drogę ekspresową S17). Dzięki połączeniu z autostradą A2, Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej usprawni dojazd do zachodniej i wschodniej granicy Polski oraz komunikację wewnątrz miasta, przejmując ciężki ruch tranzytowy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

O ile w przypadku Żabiej Woli wszystkie cztery warianty przebiegają przez teren gminy, o tyle w przypadku grodziska jest inaczej. – Tylko w jednej wersji przebiegu obwodnicy projektowana droga przechodzi przez teren wsi Wężyk. Jednak z analizy przedstawionej przez GDDKiA wynika, że ta wersja ma najmniejsze prawdopodobieństwo realizacji. Jest to niezwykle dobra informacja. Cieszy nas ta wiadomość, gdyż wiemy ile obaw mieli mieszkańcy Makówki i Czarnego Lasu – podał grodziski magistrat.

Podsumowanie spotkania i mapy przebiegu znajdziecie tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.