reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

01 2023

Obserwatorium dostępne od połowy stycznia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Grodzisk MazowieckiObserwatorium dostępne od połowy stycznia - Grodzisk News


Znakomite wieści dla miłośników astronomii i nie tylko. Od połowy stycznia ma być dostępne obserwatorium astronomiczne w hali widowiskowo-sportowej w Grodzisku Mazowieckim.


Na takie wieści czekało wielu mieszkańców. Jak poinformowało miasto na swoim profilu w mediach społecznościowych, obserwatorium zostało wyposażone w teleskop słoneczny LUNT (LS130MT), który znajduje się wewnątrz kopuły astronomicznej. Dzięki swoim parametrom teleskop ten pozwala obserwatorowi zagłębić się w drobne szczegóły i zjawiska powierzchniowe naszego ciągle zmieniającego się Słońca.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od połowy stycznia w Planetarium i obserwatorium astronomiczne w Grodzisku Mazowieckim ruszy oferta edukacyjna dla szkół i przedszkoli. Uczniowie odwiedzą placówkę przy ul. Sportowej, ale również zespół obserwatorium ma odwiedzać m.in. placówki edukacyjne.

– Już nie możemy się doczekać Pierwszych Otwartych Pokazów Nieba. Obserwatorium będzie również dostępne dla wszystkich mieszkańców od połowy stycznia, o czym będziemy informować – poinformował magistrat na swoim profilu na Facebooku.

Poniżej zdjęcie Słońca wykonane nowym teleskopem przez zespół planetarium i obserwatorium.

Obserwatorium dostępne od połowy stycznia - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Grodzisk Mazowiecki


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.