TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

03 2021

Obostrzenia rozszerzone na cały kraj


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMObostrzenia rozszerzone na cały kraj - Grodzisk News


Obostrzenia obowiązujące dotychczas w województwach: mazowieckim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i lubuskim zostaną rozszerzone na cały kraj od najbliższej soboty 20 marca. Taką informację przekazał na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Do 9 kwietnia – w ramach obostrzeń – dzieci będą uczyć się tylko zdalnie.


reklama Grodzisk mazowiecki

– Główną przyczyną przyspieszenia pandemii jest brytyjska mutacja koronawirusa. Osiągnęła poziom 52 procent. Sytuacja w całym kraju stale się pogarsza. Kolejne nasze decyzje będą dotyczyły skali całego kraju. Zamknięte zostaną hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych i wyjazdów służbowych. Ograniczamy działalność galerii handlowych – poinformował szef resortu zdrowia.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie i inne obiekty rozrywkowe. Również zamknięte zostaną baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe. Wracamy do trybu nauki zdanej w klasach I-III na okres trzech tygodni do 9 kwietnia – dodał.

Niedzielski zaapelował również do pracodawców, aby w miarę możliwości przechodzić na pracę zdalną. – Musimy ograniczyć mobilność i transmisję wirusa – zaznaczył.

Od 20 marca do 9 kwietnia w w całym kraju działalność muszą zawiesić:
– hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
– galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
– teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
– kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
– baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
– sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
– stoki narciarskie;
– kluby fitness i siłownie;
– obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Obostrzenia rozszerzone na cały kraj - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

Grodzisk jest już drugim najbardziej zakażonym powiatem w Polsce. W niedzielę awansowaliśmy na miejsce trzecie, dziś awans na drugie. Tempo przyrostu zakażeń jest tak duże, że maks. w ciągu następnych 2-3 dni będziemy pierwsi. Tutaj powinny być zastosowane jeszcze bardziej restrykcyjne obostrzenia niż w reszcie kraju. To drugie największe ognisko Covid w Polsce (tuż za Olsztynem, który wkrótce wyprzedzimy).

Aga
17-03-2021 16:03

Grodzisk nie jest dzisiaj najbardziej zakażonym powiatem w Polsce, ani nawet na Mazowszu. Proszę nie siać paniki. Wystarczy, że każdy sumiennie będzie się stosował do już obowiązujących obostrzeń i zachowa zdrowy rozsądek.

zeroG
17-03-2021 18:24

To zadna panika. To bezdyskusyjne liczby i fakty.

Mario
17-03-2021 20:59

ZeroG, gdzie wyczytales takie rewelacje? Dawaj linka. Dane MZ mowia co innego? Masz jakies lepsze zrodlo? Bo to jest jedyne. A moze zaklinasz rzeczywistosc? To zyj w swojej rzeczywistosci :)

231
17-03-2021 21:05

Niestety jestesmy drudzy w kraju. Niechlubny rekord. Ale skoro podwazasz dane Ministerstwa Zdrowia... a uwazasz ze jaki teraz mamy miesiac? Moze wcale nie marzec, moze wszyscy klamia. Ty wiesz ze to pazdziernik

Batman
17-03-2021 21:09

Proponuje aby Pani zamknęła się szczelnie w słoiku.

sss
17-03-2021 23:58

ZeroG. Wolimy sie opierac na danych Ministerstwa Zdrowia, a nie czyims zyczeniu badz celowym wprowadzaniu w blad. Niestety jest drugim najbardziej zakazonym powiatem w kraju. Wkrotce pierwszym. Zastanow sie co piszesz?

Link do danych Min. Zdrowia
https://public.tableau.com

Abc
17-03-2021 20:50

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Dane z 17.03
powiat liczba przypadków na 10tys. mieszkańców
powiat żywiecki 18,24
powiat kamiennogórski 17,88
powiat warszawski zachodni 14,56
powiat bielski 13,9
powiat świebodziński 13,65
powiat Olsztyn 13,62
powiat Dąbrowa Górnicza 13,54
powiat grodziski 12,72

zeroG
17-03-2021 21:56

Czas zamknąć wszystko, nie bedzie niczego, będzie podlasie i Kononowicz.

ZenekM
17-03-2021 20:57

On to przewidział, niech żyje Konon!!

Mmppp93
17-03-2021 21:46

Podlasie już wyprzedziliśmy :) Nie mają podejścia do grodziska :)

Piotr
17-03-2021 21:55

ZeroG zrobiłeś mi dzień. Dzięki :-)
Wszędzie trąbią jak jest tu źle,jaki mamy ogromny problem. Ogólnodostępne są tabelki na których jesteśmy na drugim miejscu a tu taka informacja....

Helena
17-03-2021 21:27

ZeroG, rozumiem, że jesteś jednym z wielu mieszkańców grodziska, którzy negują istnienie pandemii - notabene dlatego mamy sytuację jaką mamy. Spróbuję jednak przejść w twój stan świadomości... Powiedz, po co Ministerstwo Zdrowia miałoby podawać zawyżone dane dotyczące wskaźnika zakażeń w przeliczeniu na liczbę mieszkańców akurat w grodzisku...? OK, wiem, pandemii nie ma, dane Ministerstwa Zdrowia to w ogóle jak wy to określacie "teatr i kabaret", ale dlaczego w całym tym kabarecie - bo dane dotyczą blisko 400 powiatów w kraju - akurat grodzisk został umieszczony na drugim miejscu (a jutro pewnie już na pierwszym). Nie lubią nas jakoś bardziej niż np. Przemyśla, Otwocka, Człuchowa...? A może nie lubią naszego burmistrza? Nie podobają im się nasze skwerki i parki? A może w grodzisku wykonuje się więcej "fałszywie pozytywnych testów", niż w innych powiatach? O co chodzi, wytłumacz. Nie nadążam.

Mieszkaniec
17-03-2021 21:28

A wy potraficie wytłumaczyć, co wynika z tego, że miejsce jest drugie, pierwsze, dziesiąte czy 115? Czym się tak ekscytujecie? Jak się to w praktyce przekłada na wasze życie? Co to zmienia? Gdyby nie media 50 lat temu w ogóle nie zarejestrowalibyście żadnej pandemii wokół siebie, co najwyżej można byłoby powiedzieć, że grypa w tym roku była wyjątkowo zjadliwa. Nie rozumiem, dlaczego tak zażarcie bronicie tego stanu nienormalności...

MA.
17-03-2021 21:49

Piszesz jakieś bzdury, przypisujesz mi słowa i czyny, których nie popełniłem. Prośba, zastanów się nad sobą.

Oficjalnym źródłem danych jest strona https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2 i wg niej powiat grodziski jest dziś na 8. miejscu pod względem liczby zarażeń na 10tys. mieszkańców. Nie ma tu jak wstawić zrzutu ekranu a jutro dane będą inne, więc wejdź tam, sprawdź i miej odwagę wrócić i napisać co zobaczyłeś.

zeroG
17-03-2021 22:00

Uuu ZeroG mocny gość z ciebie...jesteś u mnie w pierwszej trójce...zaraz po Hansiku vel MA i Pawle :-) Gratulacje. Ciekawe czy nadajecie z tej samej sali w Tworkach.

Olka
17-03-2021 21:37

To ja proszę o wytłumaczenie, CZEGO KONKRETNIE mam się tak bać? Bo jak dotąd jedyną argumentacją wyznawców religii Straszliwego COVIDA 19 są tylko insynuacje, że pisze się z Tworek, siedzi w domu przed kompem lub ogląda fake newsy na YouTubie. Argumentacja na poziomie piaskownicy, bo ja - występując przeciwko temu cyrkowi - w przeciwieństwie do was potrafię wskazać, czego się boję, jeśli to dalej potrwa.

MA.
18-03-2021 12:28

ZeroG, gdzie to wyczytałeś, na jednej z produkowanych na wschód od Polski stron takich jak ta.... https://robertbrzoza.pl Tam ci powiedzieli prawdę? :) :) :)
Nie zastanawia cię, dlaczego już nawet menu tego portalu (sekcje) są jakieś dziwne...? :) Jeszu-wiara, Yeshu-ang., Prorogeopolityka, Niszczą nas :) Słyszałeś kiedyś o portalu "Robert Brzoza. Polski Portal Informacyjny"? Jedna z informacji to tyt. "Dr Bodnar apeluje do lekarzy", a w jej treści znajduje się zrobiony na kolanie sfałszowany niby jakiś post z mediów społecznościowych, w którym dr Bodnar twierdzi, że należy zatrzymać fałszywą pandemię... :) Sprawdziłeś czy Dr Bodnar w ogóle istnieje, czy na pewno wygląda jak osoba przedstawiona na tym zdjęciu etc. Albo inna informacja z tego portalu "Eksperyment w szkole z Wi-fi, rośliny umierają". To stamtąd (i podobnych stron) antycovidowcy czerpią swoje informacje i polecają reszcie społeczeństwa włączyć rozum, wyłączyc tv itp.? :) Zrobiłes i mój dzień. Żal mi ciebie. 10-latek by się na to nie nabrał.

Piotr
17-03-2021 21:49

Wraz z awansem grodziska na pierwsze miejsce pod wzgledem zakazen w kraju, od czego dziela nas juz pewnie godziny, a nie dni, trzeba zmienic nazwe miasta na Ciemnogród Mazowiecki.

Roman
17-03-2021 22:47

ZeroG, sęk w tym ze przywolywane przez ciebie dane 1-dniowe o niczym nie mowia..... zrobil to juz urząd miejski w grodzisku w poniedzialek, niemalze odwolujac pandemie w gminie, bo zasugerowal sie wskaznikiem jednidniowym. Tymczasem w srode awansowalismy na miejsce drugie z trzeciego i wzrosty caly czas szybuja do gory. Wzrost 1-dniowy we wtorek w porownaniu tydzien do tygodnia siegnal w grodzisku prawie 100%. A w poniedzialek urzad odwolal pandemie.... :) takze, troszke wiecej wiedzy w tym urzedzie...., prawda ZeroG....? Wiem, ze strasznie was boli, ze grodzisk jest druga najbardziej zakazona gmina w Polsce, a ma naj burmistrza i jest naj.... NIE JEST

Tadek
18-03-2021 09:14

ZeroG, nie manipuluj danymi jak urzad miejski. Trzeba patrzec na srednia liczbe zakazen z kilku dni, a nie dane dotyczace jednego dnia. Dopiero srednia z kilku dni pokazuje obraz i trend oraz faktyczne rozprzestrzenianie sie wirusa. Srednia zakazen w Grodzisku z 7 dni plasuje nas ba drugim miejscu w Polsce.

Abc
18-03-2021 10:10

I na co strasznego przekłada się to drugie miejsce? Trupy na ulicach? Korowody trumien? Jakoś nie widzę...

MA.
18-03-2021 12:34
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.