TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

03 2021

Obostrzenia rozszerzone na cały kraj


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMObostrzenia rozszerzone na cały kraj - Grodzisk News


Obostrzenia obowiązujące dotychczas w województwach: mazowieckim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i lubuskim zostaną rozszerzone na cały kraj od najbliższej soboty 20 marca. Taką informację przekazał na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Do 9 kwietnia – w ramach obostrzeń – dzieci będą uczyć się tylko zdalnie.


reklama Grodzisk mazowiecki

– Główną przyczyną przyspieszenia pandemii jest brytyjska mutacja koronawirusa. Osiągnęła poziom 52 procent. Sytuacja w całym kraju stale się pogarsza. Kolejne nasze decyzje będą dotyczyły skali całego kraju. Zamknięte zostaną hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych i wyjazdów służbowych. Ograniczamy działalność galerii handlowych – poinformował szef resortu zdrowia.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie i inne obiekty rozrywkowe. Również zamknięte zostaną baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe. Wracamy do trybu nauki zdanej w klasach I-III na okres trzech tygodni do 9 kwietnia – dodał.

Niedzielski zaapelował również do pracodawców, aby w miarę możliwości przechodzić na pracę zdalną. – Musimy ograniczyć mobilność i transmisję wirusa – zaznaczył.

Od 20 marca do 9 kwietnia w w całym kraju działalność muszą zawiesić:
– hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
– galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
– teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
– kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
– baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
– sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
– stoki narciarskie;
– kluby fitness i siłownie;
– obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Obostrzenia rozszerzone na cały kraj - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

Grodzisk jest już drugim najbardziej zakażonym powiatem w Polsce. W niedzielę awansowaliśmy na miejsce trzecie, dziś awans na drugie. Tempo przyrostu zakażeń jest tak duże, że maks. w ciągu następnych 2-3 dni będziemy pierwsi. Tutaj powinny być zastosowane jeszcze bardziej restrykcyjne obostrzenia niż w reszcie kraju. To drugie największe ognisko Covid w Polsce (tuż za Olsztynem, który wkrótce wyprzedzimy).

Aga
17-03-2021 16:03

Grodzisk nie jest dzisiaj najbardziej zakażonym powiatem w Polsce, ani nawet na Mazowszu. Proszę nie siać paniki. Wystarczy, że każdy sumiennie będzie się stosował do już obowiązujących obostrzeń i zachowa zdrowy rozsądek.

zeroG
17-03-2021 18:24

ZeroG. Wolimy sie opierac na danych Ministerstwa Zdrowia, a nie czyims zyczeniu badz celowym wprowadzaniu w blad. Niestety jest drugim najbardziej zakazonym powiatem w kraju. Wkrotce pierwszym. Zastanow sie co piszesz?

Link do danych Min. Zdrowia
https://public.tableau.com

Abc
17-03-2021 20:50

pokaż wszystkie komentarze (22)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.