08 05 2019

Inwestycje z naszego regionu „Modernizacją Roku 2018”?

08.05.2019, godz.: 10:10
Inwestycje z naszego regionu „Modernizacją Roku 2018”?
Fot. Mat. prasowe

Kilka inwestycji z naszego regionu walczy o tytuł „Modernizacja Roku 2018”. Wśród nich znalazły się m.in. rewitalizacja Stawów Walczewskiego, termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Podkowie Leśnej, przebudowa ul. Wojska Polskiego w Międzyborowie.

Celem konkursu „Modernizacja roku” jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami, a także propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego. W ubiegłych latach w gronie wyróżnionych przedsięwzięć były odnowa oblicza grodziskiej Jedynki, która zaowocowała tytułem „Modernizacji roku 2015” i rewitalizacja Willi Niespodzianka – ta znalazła się z kolei wśród laureatów za rok 2017.

Obecnie trwa I etap internetowego głosowania na „Modernizację Roku 2018”. Do 21 maja można głosować na obiekty, które awansują do finału. Zwycięzcę poznamy po 9 sierpnia kiedy to zakończy się głosowanie finałowe.

W tym roku do miana najlepszych inwestycji – czy to modernizacji, czy budowy od podstaw – aspiruje szereg obiektów z naszego powiatu. Budowa grodziskiej Mediateki z 225 głosami zajmuje obecnie 3. miejsce w kategorii „Nowe obiekty”. Z kolei w kategorii „Rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych” rewitalizacja Stawów Walczewskiego ze 123 głosami zajmuje 4. miejsce. Z kolei 1. miejsce wśród „Elewacji i termorenowacji” zajmuje budynek OSP Brwinów (2511 głosów), a 5. lokatę piastuje termomodernizacja budynku Urzędu Miasta w Podkowie Leśnej (52 głosy). Bardzo mało, bo jedynie cztery głosy jak na razie zebrała rozbudowa i przebudowa ul. Wojska Polskiego w Międzyborowie wraz z budową ronda. W kategorii „Modernizacje dróg” zajmuje ona 10. miejsce.

Głosować na nasze inwestycje można tutaj. Warto to robić, bowiem przewidziana jest nagroda dla najaktywniejszego internauty: Voucher na nocleg w Pałacu i Folwarku Łochów z nielimitowanym dostępem do strefy wellness (spa, jacuzzy, sauny) ze śniadaniem.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.