05 08 2020

Nowych biletomatów na WKD przybywa. Koniec montażu jeszcze w sierpniu

05.08.2020, godz.: 13:35
Nowych biletomatów na WKD przybywa. Koniec montażu jeszcze w sierpniu
fot. Piotr Antos

Trwa montaż biletomatów na stacjach i przystankach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Łącznie 30 nowych urządzeń zainstaluje krakowska firma ASEC SA. Przewoźnik poinformował zaś, że wszystkie biletomaty staną na swoich miejscach do 25 sierpnia.

Pierwszy biletomat nowego typu zainstalowano pod koniec lipca na stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska. Są to urządzenia wyposażone m.in. w  panele fotowoltaiczne, co ogranicza zużywanie energii konwencjonalnej.

Docelowo znajdą się na wszystkich stacjach i przystankach – po jednym urządzeniu w każdej lokalizacji, z wyjątkiem stacji Komorów i przystanku Warszawa Raków. Tam bowiem przewoźnik zażyczył sobie ustawienia po dwa automaty biletowe.

– W biletomatach podróżny będzie miał możliwość zakupu wszystkich rodzajów biletów dostępnych w ofercie WKD. Płatności będzie można dokonać bezgotówkowo za pomocą Karty Płatniczej, aplikacji mobilnej BLIK, jak również poprzez płatność gotówkową: bilonem – poinformowała wukadka, dodawszy, że wszystkie biletomaty mają być zamontowane do 25 sierpnia.

fot. Piotr Antos
💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.