19 06 2020

Żłobek oficjalnie otwarty

19.06.2020, godz.: 12:35
Żłobek oficjalnie otwarty
Fot. www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie Gminnego Żłobka w Żabiej Woli. Jest to pierwsza placówka w naszym powiecie wybudowana przy wsparciu z programu „Maluch Plus”.

W czwartek na otwarciu zjawili się m.in. wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha, mazowiecki wicekurator oświaty Dorota Skrzypek, a także oczywiście wójt gminy Żabia Wola Piotr Rybka.

Żabiowolska gmina otrzymała dotację na realizację tej inwestycji 1,1 mln zł z programu „Maluch Plus”. – Gratuluję samorządowi dobrych wniosków, składanych w ramach Rządowego Programu Maluch+ i deklaruję dalszą gotowość do współpracy na rzecz mieszkańców – powiedział wicewojewoda Artur Standowicz.

Oficjele wspólnie przecięli wstęgę, jako symbol oficjalnego otwarcia placówki. Ta jednak działa już od 6 maja. Żłobek ma miejsce dla maksymalnie 60 dzieci. Obiekt posiada 4 sale dydaktyczne z łazienkami, zaplecze kuchenne i gospodarcze, w jego sąsiedztwie zlokalizowany jest plac zabaw dostosowany dla potrzeb najmłodszych.

Program Maluch Plus wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych oraz dziennych opiekunów. W ramach programu przyznawane jest dofinansowanie na tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Celem rządowego programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.