TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

09 2022

Nowy tor WKD nabiera kształtów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiNowy tor WKD nabiera kształtów - Grodzisk News


Od kilku miesięcy trwa budowa drugiego toru WKD między Grodziskiem a Podkową. Choć roboty powodują uciążliwości dla pasażerów, to tempo prac może napawać optymizmem.


Napisał o tym ostatnio nawet burmistrz sąsiedniego Brwinowa, Arkadiusz Kosiński. – Budowa drugiego toru WKD... Ułożyli już prefabrykowane podkłady betonowe do połowy ul. Królowej Bony w Owczarni a między szynami starego toru leżą leżą nowe szyny przygotowane do montażu na nowym torze. Tempo prac robi wrażenie! – przyznał Kosiński.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

7,5 km odcinek pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim zostanie rozbudowany i przebudowany. Poza budową nowego toru kompleksowo zmodernizowany zostanie również ten obecnie istniejący, a także stacje „Podkowa Leśna Główna” oraz „Grodzisk Mazowiecki Radońska”. Co ważne, infrastruktura kolejowa zostanie dostosowana do wymagań podróżnych z niepełnosprawnościami.

Całkowita wartość projektu to ponad 150 mln zł, z czego koszt robót budowlanych wyniesie 142,46 mln zł. Na realizację inwestycji spółka pozyskała środki unijne – 74,5 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, z czego dofinansowanie do robót budowlanych wynosi 68,8 mln zł. Prace rozpoczną się niezwłocznie po zawarciu umowy i będą prowadzone w kilku etapach. W ramach pierwszego wybudowany zostanie drugi tor na szlaku Podkowa Leśna Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki Radońska. Kolejny zakłada kompleksową przebudowę układu torowego stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska, a trzeci ostatni przebudowę istniejącego dotychczas toru na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Maz. Radońska.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Czy przejazd na Piaskowej z krzywo ulozonymi plytami juz tak zostanie, czy ktos jednak wezmie sie za porzadna robote?

Asd
28-09-2022 10:22

A moze poczekasz na koniec prac.

Yyy
28-09-2022 17:53

Fajnie jakby jeszcze na prawdę widać było jak pracują. Mijam kilka miejsc "w budowie" i głównie chodzą wesoło obok siebie a praca jak leżała tak zostawała na długie tygodnie.

Mieszkaniec
28-09-2022 11:32

Na Piaskowej nowy tor jest około 30 cm niżej niż stary. Ciekawe jak zrobią ostateczny przejazd przez te tory? Może być problem z przejazdem bez wybojów. Teraz jest nierówno, ale jak rozumiem to tylko chwilowa budowlana prowizorka na czas robót.

Rafał
28-09-2022 12:25

To nie mijaj, tylko też się weź za jakąś pracę.

Bravik
01-10-2022 18:48
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.