reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

22

07 2021

Nowy ratusz oficjalnie otwarty [FOTO]


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsNowy ratusz oficjalnie otwarty [FOTO] - Grodzisk News


Dziś odbyło się oficjalne otwarcie nowego ratusza przy ul. Kościuszki w Grodzisku. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości i z wnętrza obiektu.


reklama Grodzisk mazowiecki

Budowa nowego ratusza ruszyła we wrześniu 2019 r. Prace postępowały bardzo sprawnie i w pewnym momencie nieco wyprzedziły harmonogram. Dziś (22 lipca) odbyło się oficjalne otwarcie obiektu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Zainaugurowała je o godz. 13.00 uroczysta msza święta w kościele Świętej Anny. Po nabożeństwie uczestnicy udali się pod nowy ratusz. Burmistrz przywitał wszystkich obecnych: księży, sołtysów, wójtów, burmistrzów i prezydentów okolicznych miejscowości, a także radnych gminnych i powiatowych, obecnych oraz byłych. Na uroczystościach nie zabrakło przedstawiciela partnerskiego miasta Grodziska, burmistrza austriackiego Weiz – Erwina Eggenreicha, a także znanych osobistości ze świata sportu (m.in. Tomasz Zahorski, dyrektor Legia Training Center) i kultury (Bohdan Łazuka i Andrzej Grabowski).

Burmistrz Grodziska podziękował wszystkim współpracownikom zaangażowanym w realizację inwestycji oraz za dobrą obsługę mieszkańców. – Mamy wspaniałą załogę w urzędzie. To dzięki niej, jej pomysłom, staranności, dzięki temu, że są dobrzy dla innych ludzi, możemy dzisiaj stać przed tym pięknym ratuszem – podkreślił. – Bardzo się cieszę, że dzięki tej inwestycji będziemy mogli podnieść standard obsługi mieszkańców. Naszym celem jest wasze szczęście. Jeden przyjaciel zawsze mi powtarzał: „Grzesiu, pamiętaj, ty jesteś od dawania szczęścia. Jak o tym zapomnisz, to przestaniesz być burmistrzem”. Nie zapominam... Dziękuję bardzo wszystkim za przybycie, bo to jest wielki moment – zaznaczył burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Łukasz Nowacki, specjalista ds. historii Grodziska dodał, że ta chwila jest o tyle szczególna, iż dziś przypada rocznica nadania praw miejskich, a miasto niebawem będzie obchodzić okrągły jubileusz. – Żeby jeszcze podkreślić powagę chwili dodam, że dziś przypada 499. rocznica i tą uroczystością wchodzimy w 500-lecie istnienia Grodziska Mazowieckiego.

Po przemówieniach kolejnych oficjeli, a także poświęceniu obiektu przez dziekana dekanatu grodziskiego ks. Janusza Starostę, oficjalnie przecięto wstęgę i otwarto obiekt. Jak nowy urząd wygląda w środku? Zachęcamy do obejrzenia galerii, natomiast miasto zaprasza 24 lipca o godz. 13.00 na dzień otwarty w ratuszu, kiedy to każdy będzie mógł zwiedzić nowy obiekt. Więcej tutaj.


Ratusz to dwupiętrowy obiekt z częściowym podpiwniczeniem okalający zabytkową Willę Niespodzianka. Parter przeznaczono dla obsługi mieszkańców, z kolei pierwsze i drugie piętro – na pomieszczenia biurowe. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku ma pracować około 120 osób w pełnym wymiarze czasu pracy. Inwestycja opiewa na 18,5 mln zł.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.