reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

22

07 2021

Nowy ratusz oficjalnie otwarty [FOTO]


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsNowy ratusz oficjalnie otwarty [FOTO] - Grodzisk News


Dziś odbyło się oficjalne otwarcie nowego ratusza przy ul. Kościuszki w Grodzisku. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości i z wnętrza obiektu.


reklama Grodzisk mazowiecki

Budowa nowego ratusza ruszyła we wrześniu 2019 r. Prace postępowały bardzo sprawnie i w pewnym momencie nieco wyprzedziły harmonogram. Dziś (22 lipca) odbyło się oficjalne otwarcie obiektu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Zainaugurowała je o godz. 13.00 uroczysta msza święta w kościele Świętej Anny. Po nabożeństwie uczestnicy udali się pod nowy ratusz. Burmistrz przywitał wszystkich obecnych: księży, sołtysów, wójtów, burmistrzów i prezydentów okolicznych miejscowości, a także radnych gminnych i powiatowych, obecnych oraz byłych. Na uroczystościach nie zabrakło przedstawiciela partnerskiego miasta Grodziska, burmistrza austriackiego Weiz – Erwina Eggenreicha, a także znanych osobistości ze świata sportu (m.in. Tomasz Zahorski, dyrektor Legia Training Center) i kultury (Bohdan Łazuka i Andrzej Grabowski).

Burmistrz Grodziska podziękował wszystkim współpracownikom zaangażowanym w realizację inwestycji oraz za dobrą obsługę mieszkańców. – Mamy wspaniałą załogę w urzędzie. To dzięki niej, jej pomysłom, staranności, dzięki temu, że są dobrzy dla innych ludzi, możemy dzisiaj stać przed tym pięknym ratuszem – podkreślił. – Bardzo się cieszę, że dzięki tej inwestycji będziemy mogli podnieść standard obsługi mieszkańców. Naszym celem jest wasze szczęście. Jeden przyjaciel zawsze mi powtarzał: „Grzesiu, pamiętaj, ty jesteś od dawania szczęścia. Jak o tym zapomnisz, to przestaniesz być burmistrzem”. Nie zapominam... Dziękuję bardzo wszystkim za przybycie, bo to jest wielki moment – zaznaczył burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Łukasz Nowacki, specjalista ds. historii Grodziska dodał, że ta chwila jest o tyle szczególna, iż dziś przypada rocznica nadania praw miejskich, a miasto niebawem będzie obchodzić okrągły jubileusz. – Żeby jeszcze podkreślić powagę chwili dodam, że dziś przypada 499. rocznica i tą uroczystością wchodzimy w 500-lecie istnienia Grodziska Mazowieckiego.

Po przemówieniach kolejnych oficjeli, a także poświęceniu obiektu przez dziekana dekanatu grodziskiego ks. Janusza Starostę, oficjalnie przecięto wstęgę i otwarto obiekt. Jak nowy urząd wygląda w środku? Zachęcamy do obejrzenia galerii, natomiast miasto zaprasza 24 lipca o godz. 13.00 na dzień otwarty w ratuszu, kiedy to każdy będzie mógł zwiedzić nowy obiekt. Więcej tutaj.


Ratusz to dwupiętrowy obiekt z częściowym podpiwniczeniem okalający zabytkową Willę Niespodzianka. Parter przeznaczono dla obsługi mieszkańców, z kolei pierwsze i drugie piętro – na pomieszczenia biurowe. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku ma pracować około 120 osób w pełnym wymiarze czasu pracy. Inwestycja opiewa na 18,5 mln zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A ludzie żyją bez wody i toalet! Ale co tam dbać tylko o swoją dupe.

Ja
23-07-2021 07:29

Bo widocznie chcą tak żyć. Myślę że Pan/Pani przesadza z tym komentarzem ludzie sami sobie pracują na to aby cokolwiek mieć w życiu.

Mieszkanka Grodziska.
23-07-2021 08:23

A widzieliście kiedyś grabie żeby grabily od siebie

Gustawo
23-07-2021 08:24

pokaż wszystkie komentarze (18)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.