26 03 2020

Nowy przypadek COVID-19 w powiecie. Nowy raport Sanepidu

26.03.2020, godz.: 14:26
Nowy przypadek COVID-19 w powiecie. Nowy raport Sanepidu
fot. GrodziskNews

Dziewięć potwierdzonych przypadków koronawirusa w powiecie – tak wynika z najnowszego raportu grodziskiego Sanepidu. To jeden więcej w ciągu minionej doby.

To niewiele w porównaniu do statystyk ogólnopolskich. Z raportu Ministerstwa Zdrowia na godzinę 14.00 wynika, że w całym kraju wirusem zaraziło się łącznie 1120 osób. Najwięcej przypadków odnotowano na Mazowszu – 251, w województwie dolnośląskim jest ich 157, zaś w łódzkim o jeden więcej – 158. Liczba zgonów spowodowanych przez COVID-19 wynosi 14.

Wróćmy do statstyk z powiatu. Obok dziewięciu przypadków zachorowań, dwie osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zarażenia wirusem; 244 mieszkańców objętych jest obowiązkową kwarantanną, a na 1080 sprawowany jest nadzór epidemiologiczny.

Przypominamy, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.