TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

11 2021

Nowy posterunek w żabiej woli już otwarty [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Komenda Stołeczna Policji Nowy posterunek w żabiej woli już otwarty [FOTO] - Grodzisk News


Dzisiaj do użytku została oddana nowa siedziba Posterunku Policji w Żabiej Woli. Z tej okazkji nie obyło się bez oficjalnych uroczystości z udziałem m.in. komendanta stołecznego i gminnych samorządowców. Koszt budowy obiektu to prawie cztery miliony złotych.


Meldunek I Zastępcy Komendanta Głównego Policji złożył dowódca uroczystości nadkomisarz Radosław Gos. Gości powitał Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak. Jak w swoim wystąpieniu zauważył Komendant stołeczny nowa siedziba Posterunku Policji w Żabiej Woli to bardzo ważne miejsce na mapie powiatu grodziskiego. – Odpowiedzieliśmy na potrzeby mieszkańców tego rejonu i stąd dzisiaj mamy niebywałą przyjemność, aby przekazać do użytkowania obiekt, który spełnia wymagania XXI wieku – powiedział komendant.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowa siedziba Posterunku Policji w Żabiej Woli spełnia standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych Policji. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom funkcjonalno-użytkowym powstały właściwe warunki dla obsługi interesantów również tych z niepełnosprawnością ruchową. Stworzenie nowoczesnego posterunku wyniosło prawie 4 miliony złotych. Prawie 120 tysięcy przekazała na inwestycję gmina Żabia Wola. W budynku docelowo służbę będzie pełniło 7 funkcjonariuszy. Do ich dyspozycji powstał również parking z trzema miejscami postojowymi.

W nowym budynku o powierzchni użytkowej 211 m² powstały trzy strefy: ogólnodostępna obejmująca wiatrołap i poczekalnię oraz sanitariat przystosowany dla osób niepełnosprawnych, ograniczonego dostępu, którą stanowią, m.in. pokój przyjęć interesantów, pokoje biurowe, szatnia z węzłem sanitarnym, sanitariat dla kobiet i mężczyzn oraz aneks socjalny i zamknięta z pomieszczeniem serwerowni i magazynem podręcznym.

– Nowoczesny obiekt spełnia standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych Policji m.in. odpowiednie rozwiązania funkcjonalno-użytkowe. Nowy obiekt przyczyni się do zwiększenia sprawności, skuteczności i efektywności Policji, a tym samym znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa publicznego i obywateli – poinformowała policja.

Nowy posterunek w żabiej woli już otwarty [FOTO] - Grodzisk News
Nowy posterunek w żabiej woli już otwarty [FOTO] - Grodzisk News
Nowy posterunek w żabiej woli już otwarty [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.