reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

05 2022

Nowy park maszyn dla Flirtów już otwarty [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Koleje MazowieckieNowy park maszyn dla Flirtów już otwarty [FOTO] - Grodzisk News


Koleje Mazowieckie uruchomiły nowy park maszyn dla pojazdów Flirt, które obsługują m.in. linię skierniewicką. Inwestorem sochaczewskiej bazy jest firma Stadler, a wartość przedsięwzięcia wyniosła 22 mln zł.


– Nowoczesna hala utrzymaniowo-naprawcza to kolejny efekt współpracy pomiędzy samorządem województwa, spółką Koleje Mazowieckie i firmą Stadler. W ciągu niespełna roku powstał nowoczesny obiekt, który będzie idealnym zapleczem dla taboru Kolei Mazowieckich. A warto nadmienić, że nasze pociągi, którymi codziennie dojeżdżają do stolicy tysiące mieszkańców Mazowsza, to również jedne

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

jnowocześniejszych w kraju. Obecnie spółka Koleje Mazowieckie realizuje największy projekt w historii spółek kolejowych wart ponad 2 mld złotych. Przed nami dostawa ostatniej partii 16 elektrycznych zespołów trakcyjnych typu FLIRT – podsumowuje marszałek Adam Struzik.

Hala utrzymaniowo-naprawcza dla nowych pojazdów FLIRT ER 160 została zbudowana na mocy umowy podpisanej między Kolejami Mazowieckimi i firmą Stadler w czerwcu 2020 r. Kluczowy dla powstania nowego zaplecza technicznego był również marzec ubiegłego roku, wówczas inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Obiekt znajduje się na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Sochaczew, ulokowanej na granicy miasta Sochaczew i wsi Czerwonka Parcel.

Z kolei wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński zauważył, że rozwój spółki Koleje Mazowieckie od lat był jednym z priorytetów samorządu województwa mazowieckiego. – Przez tych ostatnich kilkanaście lat udało się nie tylko zmodernizować tabor, ale przede wszystkim wymienić stare pociągi na nowoczesne pojazdy. Pomogły zarówno środki z budżetu województwa, jak i fundusze unijne. Dziś Koleje Mazowieckie to jeden z największych przewoźników w kraju. Teraz zyskał jeszcze znakomite zaplecze techniczne, które mamy przyjemność dziś otworzyć w Sochaczewie.

Nowy park maszyn dla Flirtów już otwarty [FOTO] - Grodzisk News
Nowy park maszyn dla Flirtów już otwarty [FOTO] - Grodzisk News
Nowy park maszyn dla Flirtów już otwarty [FOTO] - Grodzisk News
Nowy park maszyn dla Flirtów już otwarty [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.