reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

05 2022

Nowy park maszyn dla Flirtów już otwarty [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Koleje MazowieckieNowy park maszyn dla Flirtów już otwarty [FOTO] - Grodzisk News


Koleje Mazowieckie uruchomiły nowy park maszyn dla pojazdów Flirt, które obsługują m.in. linię skierniewicką. Inwestorem sochaczewskiej bazy jest firma Stadler, a wartość przedsięwzięcia wyniosła 22 mln zł.


– Nowoczesna hala utrzymaniowo-naprawcza to kolejny efekt współpracy pomiędzy samorządem województwa, spółką Koleje Mazowieckie i firmą Stadler. W ciągu niespełna roku powstał nowoczesny obiekt, który będzie idealnym zapleczem dla taboru Kolei Mazowieckich. A warto nadmienić, że nasze pociągi, którymi codziennie dojeżdżają do stolicy tysiące mieszkańców Mazowsza, to również jedne

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

jnowocześniejszych w kraju. Obecnie spółka Koleje Mazowieckie realizuje największy projekt w historii spółek kolejowych wart ponad 2 mld złotych. Przed nami dostawa ostatniej partii 16 elektrycznych zespołów trakcyjnych typu FLIRT – podsumowuje marszałek Adam Struzik.

Hala utrzymaniowo-naprawcza dla nowych pojazdów FLIRT ER 160 została zbudowana na mocy umowy podpisanej między Kolejami Mazowieckimi i firmą Stadler w czerwcu 2020 r. Kluczowy dla powstania nowego zaplecza technicznego był również marzec ubiegłego roku, wówczas inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Obiekt znajduje się na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Sochaczew, ulokowanej na granicy miasta Sochaczew i wsi Czerwonka Parcel.

Z kolei wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński zauważył, że rozwój spółki Koleje Mazowieckie od lat był jednym z priorytetów samorządu województwa mazowieckiego. – Przez tych ostatnich kilkanaście lat udało się nie tylko zmodernizować tabor, ale przede wszystkim wymienić stare pociągi na nowoczesne pojazdy. Pomogły zarówno środki z budżetu województwa, jak i fundusze unijne. Dziś Koleje Mazowieckie to jeden z największych przewoźników w kraju. Teraz zyskał jeszcze znakomite zaplecze techniczne, które mamy przyjemność dziś otworzyć w Sochaczewie.

Nowy park maszyn dla Flirtów już otwarty [FOTO] - Grodzisk News
Nowy park maszyn dla Flirtów już otwarty [FOTO] - Grodzisk News
Nowy park maszyn dla Flirtów już otwarty [FOTO] - Grodzisk News
Nowy park maszyn dla Flirtów już otwarty [FOTO] - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.