22 02 2019

Nowy ośrodek kultury powstanie na Łąkowej?

22.02.2019, godz.: 19:10
Nowy ośrodek kultury powstanie na Łąkowej?
fot. Wizualizacja/architected sound

Burmistrz Piotr Remiszewski poinformował na oficjalnej stronie internetowej Milanówka, iż pojawiła się realna szansa na wykup nieruchomość, w której można by zorganizować nowoczesny ośrodek kultury z wielofunkcyjną salą widowiskową na blisko 300 miejsc. Prześledźmy więc założenia tej koncepcji wraz z wizualizacjami.

– Przy ul. Łąkowej 3 znajduje się nieruchomość, którą miasto Milanówek może nabyć i niemal z dnia na dzień, scentralizować tam wszystkie kierunki działania w obszarze kultury (biura i pracownie Milanowskiego Centrum Kultury) oraz Referatu Usług Wspólnych – Urzędu Miasta (zajmuje aktualnie pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 3, uszczuplając jej zasób lokalowy) – informuje burmistrz Remiszewski.

W przypadku zakupu nieruchomości a następnie decyzji o adaptacji budynku oraz budowy wielofunkcyjnej sali widowiskowej miasto – w ocenie włodarza – zyska wiele dodatkowej i użytecznej przestrzeni, m.in. sale konferencyjną, taneczną i fitness, pomieszczenia socjalne i magazynki, salę widowiskową, o której mowa wyżej, sale do zajęć dla maluchów i warsztatów plastycznych. Szacowany koszt adaptacji budynku to 1,2 mln zł, z kolei budowa sali widowiskowej oscylować miałaby wokół 1,9 mln zł.

– Po dokonaniu stosownej adaptacji, ewentualna nowa siedziba będzie mieć wielofunkcyjną salę widowiskową na blisko 300 miejsc na widowni (kino, teatr, koncerty muzyczne, animacje dla dzieci, oferta międzypokoleniowa adresowana do całych rodzin). Warto dodać, że budynek posiada niezbędną ilość miejsc parkingowych, są również dodatkowe pomieszczenia w osobnym budynku, idealnie nadające się na pracownie dla zespołów muzycznych i studio nagraniowe. Przestrzeń z tyłu budynku znakomicie nadaje się na miejsce rekreacyjne z zielenią oraz jako przestrzeń do imprez plenerowych (scena letnia) – wylicza Piotr Remiszewski.

– W tym miejscu scentralizują się działania MCK, będzie to niejako ich główna baza, z której promieniować będzie kultura w inne miejsca miasta (m.in.: Teatr Letni, obecna siedziba MCK przekształcona do działań w obrębie animacji kulturalnej oraz spotkań organizacji pozarządowych, aktywności seniorów, jak również na ul. Spacerowej) – dodaje burmistrz.

Do nowej siedziby będzie można dojechać miejskim autobusem. Tak wyglądają plany. Tymczasem zobaczcie wizualizacje obiektu.

fot. Wizualizacja/architected sound

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata