reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

22

02 2019

Nowy ośrodek kultury powstanie na Łąkowej?


Grodzisk News


Nowy ośrodek kultury powstanie na Łąkowej? - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

? Przy ul. Łąkowej 3 znajduje się nieruchomość, którą miasto Milanówek może nabyć i niemal z dnia na dzień, scentralizować tam wszystkie kierunki działania w obszarze kultury (biura i pracownie Milanowskiego Centrum Kultury) oraz Referatu Usług Wspólnych ? Urzędu Miasta (zajmuje aktualnie pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 3, uszczuplając jej zasób lokalowy) ? informuje burmistrz Remiszewski.

W przypadku zakupu nieruchomości a następnie decyzji o adaptacji budynku oraz budowy wielofunkcyjnej sali widowiskowej miasto ? w ocenie włodarza ? zyska wiele dodatkowej i użytecznej przestrzeni, m.in. sale konferencyjną, taneczną i fitness, pomieszczenia socjalne i magazynki, salę widowiskową, o której mowa wyżej, sale do zajęć dla maluchów i warsztatów plastycznych. Szacowany koszt adaptacji budynku to 1,2 mln zł, z kolei budowa sali widowiskowej oscylować miałaby wokół 1,9 mln zł.

? Po dokonaniu stosownej adaptacji, ewentualna nowa siedziba będzie mieć wielofunkcyjną salę widowiskową na blisko 300 miejsc na widowni (kino, teatr, koncerty muzyczne, animacje dla dzieci, oferta międzypokoleniowa adresowana do całych rodzin). Warto dodać, że budynek posiada niezbędną ilość miejsc parkingowych, są również dodatkowe pomieszczenia w osobnym budynku, idealnie nadające się na pracownie dla zespołów muzycznych i studio nagraniowe. Przestrzeń z tyłu budynku znakomicie nadaje się na miejsce rekreacyjne z zielenią oraz jako przestrzeń do imprez plenerowych (scena letnia) ? wylicza Piotr Remiszewski.

? W tym miejscu scentralizują się działania MCK, będzie to niejako ich główna baza, z której promieniować będzie kultura w inne miejsca miasta (m.in.: Teatr Letni, obecna siedziba MCK przekształcona do działań w obrębie animacji kulturalnej oraz spotkań organizacji pozarządowych, aktywności seniorów, jak również na ul. Spacerowej) ? dodaje burmistrz.

Do nowej siedziby będzie można dojechać miejskim autobusem. Tak wyglądają plany. Tymczasem zobaczcie wizualizacje obiektu.

fot. Wizualizacja/architected sound

...


reklama Grodzisk mazowiecki💬︎   dodaj komentarz

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.