17 04 2020

Nowy komendant straży miejskiej w Milanówku

17.04.2020, godz.: 15:09
Nowy komendant straży miejskiej w Milanówku
fot. Facebook/Burmistrz Piotr Remiszewski

Dziś milanowski magistrat poinformował o zmianie na stanowisku komendanta straży miejskiej. Nowym szefem został Robert Skirski (na zdjęciu z lewej), wcześniej wieloletni komendant jednostek policji w Jaktorowie i Milanówku.

Robert Skirski z policją związany był od 1994 r. – Pan komendant jest absolwentem szkoły lotniczej w Dęblinie. Jest pasjonatem sportów ekstremalnych i awiacji. Posiada uprawnienia pilotażu szybowców, paralotni, paralotni z napędem (PPG) oraz skoczka spadochronowego – czytamy na facebookowym profilu burmistrza Piotra Remiszewskiego, który mianował nowego komendanta SM.

– Aktualnie pan komendant odbywa kurs pilotażu na ultralekkie statki powietrzne. W przeszłości mocno związany ze Związkiem Harcerstwa Polskiego. Posiada szerokie zainteresowania, m.in. strzelectwo, w tym strzelectwo sportowe, gdzie posiada tytuł instruktora. Jak podaje, jego hobby to chodzenie po górach i kajakarstwo. Jest organizatorem imprez artystyczno-sportowych. Latanie na paralotni stało się ostatnio jego głównym sposobem spędzania wolnego czasu – czytamy dalej.

Podczas 26-letniej służby w policji na stanowiskach kierowniczych Skirski spędził 15 lat, w tym 14 na stanowisku komendanta komisariatu (7 lat w KP Jaktorów i 7 lat w KP Milanówek)

W Policji przeszedł niemal wszystkie szczeble, począwszy od policjanta patrolowego, przez dzielnicowego, czy detektywa oraz Kierownika w wydziale dochodzeniowo-śledczym na komendancie komisariatu skończywszy.

💬︎ 5

Dodaj Komentarz

5 odpowiedzi na “Nowy komendant straży miejskiej w Milanówku”

 1. Henryk pisze:

  Ciesze się, że mogłem pomóc ….

 2. Robert pisze:

  Generalnie człowiek związany z Strażą Miejska (Gminna). Człowiek który od wielu lat nie był w rejonie, nie czuję rejonu. W świecie elektroniki to yojstic. Ciepła posada. Dodatkowy zarobek do emerytury. Dla czego na takich stanowiskach nie zasiadają ludzie którym po prostu będzie zależało. Będą szukać dobrych wzorców i obywatelskiego podejścia do społeczeństwa

 3. Bimber pisze:

  Tzn kolejna Straż Miejska która miała dobry wizerunek. Niestety statystyka nie kłamie, wszędzie gdzie tzw. trepy brały się za rządzenie w Strażach najpierw upadał ich wizerunek a później je rozwiązywali.

 4. Andrzej pisze:

  Wypowiadają się ci co nawet żadnego munduru na sobie nie mieli i wszystko najlepiej wiedzą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.