14 01 2020

Noworoczny prezent dla małego grodziszczanina. Ostatnie dni na zgłoszenia

14.01.2020, godz.: 19:35
Noworoczny prezent dla małego grodziszczanina. Ostatnie dni na zgłoszenia
fot. grodzisk.pl

Już tylko do 17 stycznia grodziski magistrat przyjmuje zgłoszenia od rodziców, których dzieci przyszły na świat w nowym roku. Pierwszy urodzony w 2020 r. mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego otrzyma wielofunkcyjny wózek.

Wszystko w ramach kolejnej już akcji Grodziska, który w ten sposób wita pierwszego w danym roku nowo narodzonego mieszkańca. Rodzice malucha mogą zgłosić fakt przyjścia dziecka na świat telefonicznie. Nie ma znaczenia szpital, w którym to się stało ani kryterium dochodowe. Istotne jest, aby matka była zameldowana w Grodzisku. Magistrat zachęca, aby zgłaszać również maluchy urodzone 2 stycznia, a nawet kilka dni później. Nigdy nie wiadomo, czyje dziecko będzie tym pierwszym.

Wózek zostanie przekazany zwycięskiej rodzinie po przedstawieniu w urzędzie dokumentu potwierdzającego dzień i godzinę przyjścia na świat. Zgłoszenia dzieci nowo narodzonych w 2020 roku należy składać do wydziału promocji w urzędzie miejskim pod numerem tel. 22 463 46 16.

Przekazanie przez gminę prezentu nie jest uzależnione od dochodów rodziny, zgłaszać się zatem może każdy rodzic, którego dziecko przyjdzie na świat 1, 2, a nawet w kolejne dni stycznia 2018 roku. Wózek będzie wręczony podczas styczniowej sesji rady miejskiej.

Gmina ufunduje go już po raz dziesiąty. Wcześniej trafił on do czterech chłopców i pięciu dziewczynek. Takie prezenty wraz z dyplomami otrzymali Małgosia, Maja, Kacperek, Amelia, Aleksander, Karolek i Justynka, Kuba, Szczepan oraz Pola.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi