25 06 2020

Nowe stawki za wywóz śmieci w Grodzisku przyjęte. Będzie drożej

25.06.2020, godz.: 12:58
Nowe stawki za wywóz śmieci w Grodzisku przyjęte. Będzie drożej
fot. Pixabay

Stało się. Od 1 sierpnia w grodziskiej gminie obowiązywać będą nowe, wyższe opłaty za odbiór śmieci. Mieszkańcy będą płacić 29 zł miesięcznie od osoby, a w przypadku niesegregowania – dwukrotnie więcej.

Uchwałę z takimi zapisami radni przyjęli na środowej sesji rady miejskiej. A nowe ceny wynikają wprost zarówno z przetargowych kwot za obsługę systemu śmieciowego w Grozisku, jak i faktu, że od pierwszego lipca wchodzą w życie ustawowe przepisy o bezwzględnym obowiązku segregacji odpadów.

Przypomnijmy, że przedsiębiorstwo Usługowe Hetman zażyczyło sobie niespełna 9,9 mln zł, z kolei firma Jarper obsługę systemu śmieciowego wyceniła na nieco ponad 9,4 mln zł. – Proponowane w uchwale stawki zostały przegłosowane: 29 zł dla każdego członka gospodarstwa domowego i zniżka do 26 zł od osoby w przypadku mieszkańców samodzielnie kompostujących odpady – mówi nam Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska.

W przypadku niestosowania się do obowiązku segregacji trzeba będzie zapłacić od osoby 58 zł. – Jeśli firma śmieciowa stwierdzi, że dane gospodarstwo nie segreguje odpadów, zgłosi to do urzędu, a my wówczas nałożymy trzymiesięczny obowiązek płacenia przez każdego członka rodziny 58 zł – dodaje Galiński.

Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 sierpnia.

💬︎ 21

Dodaj Komentarz

21 odpowiedzi na “Nowe stawki za wywóz śmieci w Grodzisku przyjęte. Będzie drożej”

 1. Ada pisze:

  żarty jakieś

 2. Anonim pisze:

  Może po 100 złoty od osoby odrazu!!!!!!!!!! I 200 złoty za brak segregacji. Mafia śmieciowa !!!!! Złodziejstwo. Najwyższa pora coś z tym zrobić.

 3. SYLWIA pisze:

  Coś chyba Państwu nie wyszło w tym artykule. Piszecie najpierw,że stawki za odpady niesegregowane będą 2 razy wyższe a potem o ustawie ,która wyłącza taką możliwość.

 4. ekonom pisze:

  w Grodzisku i gminie jest zameldowanych przyjmijmy 44000 mieszkańców
  Prosty rachunek 44000 razy 29 = 1276000 miesięcznie razy 12 miesięcy = 153 12000pln
  skoro firma zażyczyła sobie za obsługę 9.4 mln to JASIĘ PYTAM co z pozostałą nadpłaconą kwotą ?
  Policzyłem tylko śmieci segregowane a nie wszyscy segregują i płacą znacznie więcej ?
  Gdzie jest pozostałe 5912000 pln ?
  Może ktoś wyjaśni ?
  kto tu zarabia ?

  • Marysia pisze:

   Niestety ,taki mamy poziom dziennikarstwa – do kwoty 9,4 mln zł za odbieranie i transport odpadów, należy dodać 14,2 mln zł za zagospodarowanie odpadów . Powstaje ogromna dziura w bilansie ! ???eE

 5. Mieszkaniec pisze:

  Może ktoś, albo PAn Burmistrz wyjaśni co to znaczy kompostowanie. Czego kompostowanie??
  A może w końcu ktoś sprawdzi ile osób nie płaci za odpady?
  Może ktos powie ile osób mam w domu firmę i nie laci za to??
  Ciekawe jak zweryfikują tych korzy wystawia worki z trwa od tych którzy wystawia i nie zapłaca?
  Zapytajcie o to??
  Ile osób płaci, ile mieszka, ile jest w firm w domach??
  Sam znam ludzi, którzy są dumni z tego, że nie płaca i mają to gdzieś??
  A ktoś mi będzie mówił o zasadzie uczciwości???.

 6. Bezpartyjny pisze:

  Bardzo dobrze grodziszczanom,jeszcze gdyby rada podwyższyl do 100 zł o 100% zdobyli by głosówy głosów od „wykształconych ludzi”
  Grzie jest obwodnica? niechce sie sie tego sółuchać co Pon Burmistrz ględzzi

  • Andrzej pisze:

   Bezpartyjny, obwodnicę niedługo zobaczysz. Gdyby ludzie nie oprotestowali wiele razy projektu to już dawno by była, to nie jest takie proste jak wydaje się zwykłemu Januszowi Kowalskiemu.

 7. Olka pisze:

  To jest jakiś skandal i rozbój w biały dzień!!!

  I proszę o jednoznaczną informację czy jest w końcu obowiązek segregacji śmieci czy też nie…

 8. zainteresowany pisze:

  9,4 mln zł na rok dla 46 tys mieszkańców wypada 17 zł na miesiąc. Skąd się wzięło 29 zł ????

  • ekonom pisze:

   Pozwolę sobie wkleić mój post z zapytaniem dao władz i radnych
   Może szanowna elita rządząca wyjaśni skąd bierze się taka różnica i na co przeznaczone są nadpłacone przez nas środki ???

   w Grodzisku i gminie jest zameldowanych przyjmijmy 44000 mieszkańców
   Prosty rachunek 44000 razy 29 = 1276000 miesięcznie razy 12 miesięcy = 153 12000pln
   skoro firma zażyczyła sobie za obsługę 9.4 mln to JASIĘ PYTAM co z pozostałą nadpłaconą kwotą ?
   Policzyłem tylko śmieci segregowane a nie wszyscy segregują i płacą znacznie więcej ?
   Gdzie jest pozostałe 5912000 pln ?
   Może ktoś wyjaśni ?
   kto tu zarabia ?

 9. Anonim pisze:

  Jak dla mnie to samowolka. Nie ma gornego limitu i robia co chca . A do konca roku jeszcze 6 miesiecy….. masakra….

 10. znawca pisze:

  skończy się to tak , że znów będą śmieci w lasach ….

 11. Anonim pisze:

  a może tak Pan Galiński zająłby się likwidacją nielegalnego wysypiska śmieci w Chlebni? niebezpieczne odpady leżą od kilku lat obok przystanku autobusowego i świetlicy…

 12. Olka pisze:

  Przecież tak nie może być ! To matematyka,da się wyliczyć ( tak jak to zrobiło kilka osób powyżej) że to są jakieś oszustwa !!!

  Jako mieszkańcy mamy prawo do jasnej informacji i rozliczenia się …

 13. Stanisław pisze:

  A jak jest z tą segregacja? U mnie na osiedle przyjeżdża jedna śmieciarka i wszystkie kontenery wrzuca razem (zmieszane, szkło, plastik, bio) …

 14. Romy pisze:

  W zeszłym roku Burmistrz zapewniał, że narazie nie, ale od połowy 2020 będzie się starał o obniżenie opłaty śmieciowej. I co? Znowu puste obietnice.

 15. Ruda pisze:

  Lubin też podniósł bez żadnych skrupułów ledwie otworzyli wszystko A nasza rada miasta nie pacząc na to że dużo ludzi straciło pracę podnieśli stawkę za śmieci.Przyklad 4osoby 119zl.

 16. Jerry pisze:

  Szanowna Redakcjo GrodziskNews,

  uprzejmie prosimy o próbę wyjaśnienia z Włodarzami Grodziska, dlaczego znowu cena za wywóz śmieci ma zdrożeć. prosta matematyka przytoczona w powyzszych komentarzach słusznie wskazuje, że kwota, którą do tej pory płaciliśmy za wywóz śmieci powinna wystarczyć z nawiązką na opłacenie firmy odbierającej i utylizującej odpady. dlaczego tak się nie dzieje? dlaczego znowu brakuje? jeśli problemem jest to, że nie wszyscy mieszkańcy naszej gminy płacą za wywóz śmieci, to prosimy o wyjaśnienie, dlaczego tak się dzieje i jakie Włodarze Grodziska podejmują kroki organizacyjne i prawne, żeby tę sytuację ukrócić. nie może być tak, że mieszkańców, którzy uczciwie płacą za wywóz śmieci, obciąża się coraz wyzszymi kosztami za tych niepłacących. z prostej matematyki wynika kwota kilkunastu złotych na głowę mieszkańca i każdą cenę powyżej tej kwoty uważam za jawne nadużycie wobec uczciwej części naszej społeczności oraz naruszenie zasad współżycia społecznego, co daje podstawę do pozwu zbiorowego przeciwko Włodarzom Gminy.

 17. Ja pisze:

  Znowu podwyżka, 3 osobowa rodzina zapłaci już prawie 90 PLN miesięcznie, niepoważne. Przy okazji podwyżki może uda się wprowadzić czestszy odbiór śmieci, zwłaszcza w okresie letnim?!

 18. Jan Modry pisze:

  Nie to jakaś granda. Dlaczego Państwo Polskie nie stosuje systemu zachęt do segregowania śmieci, tylko pozwala na wprowadzanie cichych podatków z których korzystają mafie śmieciowe i gminsterzy. Gdyby za śmieci trzeba było płacić przez gminę obywatelom, to śmieci byłyby rzetelnie posegregowane i ustawione równiutko przez posesją. A dlaczego nie może być tak jak w Czechach gdzie stawki są trzy razy niższe mimo, że kraj pagórkowaty. Czy Czechy są trzy razy biedniejsze od Polski? Nie!! Są dwa razy bogatsze. Czyli płacimy sześć razy więcej. Co więcej w Czechach płaci się tylko za śmieci nieposegregowane. Ludzie wrzucają butelki szklane i plastikowe do pojemników, które są powszechnie dostępne. A nieposegregowane śmieci płaci się z worka. Kto mało produkuje, to mało płaci.
  Jednak nasi gminni urzędnicy znaleźli tanie źródło dochodu i je zmonopolizowali. Teraz zgodnie z zasadami monopolu należy podnosić cenę jednocześnie wymyślić hasło o ekologii dla głupich. Ostatnio czytałem o tym, że ludzie widzą jak wrzuca się śmieci do jednego samochodu. Sam widziałem. Dlatego w związku z niegospodarnością śmieciową proponuję odwołać burmistrza i całą radę gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.