reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

06 2024

Nowe przepisy dla kierowców świadczących przewóz osób


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W tym tygodniu weszły w życie przepisy ważne z punktu widzenia  kierowców wykonujących przewóz osób… Od poniedziałku (17 czerwca) obowiązuje bezwzględny nakaz posiadania prawa jazdy wydanego w Polsce.


Znowelizowane przepisy dotyczą kierowców świadczących przewóz pasażerów zarówno samochodami osobowymi, jak i pojazdami przeznaczony do przewożenia siedmiu i nie więcej niż dziewięciu osób, licząc z kierowcą.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policja podkreśla, iż zmiany te mają przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo użytkowników dróg. Usprawnią ponadto pracę policjantów. – Wprowadzone zmiany ukierunkowane są przede wszystkim na wykonywanie przewozów osób tzw. „TAKSÓWKAMI NA APLIKACJĘ”. Przewozy te z reguły wykonywane są przez kierowców spoza Unii Europejskiej, którzy posiadają prawa jazdy wydane w ich krajach – podkreśla Komenda Stołeczna Policji.

Od 17 czerwca zatem kierowca wykonujący zarobkowy przewóz osób taksówką, nieposiadający prawa jazdy wydanego w Polsce, podlega odpowiedzialności za wykroczenie – policjant może nałożyć na niego mandat w kwocie nawet 2 000 złotych.

Policjant skieruje także wniosek do sądu, gdy podczas kontroli ustali, że „kierujący taksówką wykonujący przewóz osób, nie ma polskiego prawa jazdy i że jednocześnie jego zagraniczne prawo jazdy, ze względu na upływ okresu 6 miesięcy, nie stwierdza posiadania uprawnienia do kierowania pojazdami na terytorium Polski”.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.