reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

11 2020

Nowe obostrzenia od soboty, kolejny cios w gospodarkę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Nowe obostrzenia od soboty, kolejny cios w gospodarkę - Grodzisk News


Rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Od soboty zamknięte będą wszystkie instytucje kultury oraz większość sklepów w galeriach handlowych. Ograniczenia dotkną ponownie także branżę hotelarską. Wszystkie zmiany obowiązywać mają przynajmniej do 29 listopada.


? Liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków. Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas. Pandemia nasila się i dlatego nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Kolejne restrykcje są potrzebne. Chronimy przez to służbę zdrowia i ludzi. Dzisiaj blisko 25 tys. przypadków to zdecydowanie zbyt dużo, żeby mówić o stabilizacji ? powiedział na otwarcie konferencji premier Mateusz Morawiecki, podprowadzając niejako temat kolejnych obostrzeń, a te ponownie ugodzą w gospodarkę.

rys. KPRM
? Na tym etapie bardzo zasadnicze ograniczenia dotkną wszystkie placówki kultury - teatry, kina, muzea, teatry, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte, bo chcemy zmniejszyć ruch społeczny. Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla osób podróżujących w celach służbowych ? mówił szef rządu. ? Handel: w mniejszych sklepach do 100 mkw., będzie mogła przebywać 1 osoba na 10mkw., a w sklepach powyżej 100mkw pozostaje 1osoba na 15 mkw. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług ? wyliczał. Na nauczanie zdalne przejdą od poniedziałku uczniowie wszystkich klas, także z tych najniższych. ? Rozszerzamy nauczanie zdalne również na klasy 1-3 i przedłużamy okresy nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada. Na wsparcie pracy zdalnej przez nauczycieli przeznaczamy również dodatkowy bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej: 500 zł ? zaznaczył Morawiecki. Zaapelował, by zaniechać protestów na ulicach. ? Wiele instytutów przestrzega o kolejnych falach pandemii. Musimy przygotowywać się do życia, kształcenia i prowadzenia działalności gosp. w nowym reżimie sanitarnym. Apeluję o pracę zdalną dla wszystkich tych, którzy mogą tę pracę wykonywać z domu. Bardzo proszę tych, którzy dalej chcą protestować - protestujcie dalej, ale w Internecie, a nie w przestrzeni publicznej. Żeby za 2 tygodnie zaświeciło się światło w tunelu, musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa ? mówił szef rządu na konferencji.
rys. KPRM
Premier zastrzegł, że jeżeli nadal tendencja wzrostu liczby przypadków będzie tak wyraźna, to trzeba będzie wprowadzić ?narodową kwarantannę?, czyli w praktyce ? całkowity lockdown. ? Mimo, że mamy różne poglądy, to tu powinniśmy być zgodni - epidemia jest zagrożeniem dla gospodarki i tysięcy istnień ludzkich. Chrońmy siebie nawzajem. Dzisiaj najważniejsze jest wykonywanie zaleceń sanitarnych i epidemicznych. Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców na 7 dni w skali kraju to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa. Jeśli będzie w granicy 70-75 to wdrożymy zasady narodowej kwarantanny, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu się ? poinformował szef rządu.
rys. KPRM

💬︎   dodaj komentarz

A o obiektach sportowych zapomnieli? Co z halami sportowymi? Szkoły zamknięte a na treningach kilkadziesiąt dzieciaków na jednej sali podzielonej kotarami..

Boo
04-11-2020 17:16

idż pan w c..j

logitec
04-11-2020 18:54

Od sportu sie prosze odstosunkowac. a co z kościołami? ci co wierzą w bajeczki dla dorosłych są na covida odporni? #ciemnogród #panstwoZdykty

Janusz
04-11-2020 19:03

Janusz, bierz Grażynę i pod kościół, demonstruj, blokuj, fikaj! Znalazł się mameja jaśnie oświecony, inteligencik, pokaż się w plenarze, bo w necie to kwiczeć umiesz ?

Sru
04-11-2020 20:42

Trzeba wybory zarządzić, wtedy znowu nie będzie żadnej pandemii, nawet bedą bony turystyczne. Je..ni oszuści...

Ja
04-11-2020 20:47

Zamykają galerie, ale zostawiają otwarte, apteki, drogerie i spożywczaki czyli te miejsca , które gromadzą najwięcej osób. Kolejne działania pozorowane.

alx
05-11-2020 09:14
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.