reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

11 2022

Nowe oblicze stawu w Brwinowie. Został oczyszczony i odmulony


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiNowe oblicze stawu w Brwinowie. Został oczyszczony i odmulony - Grodzisk News


Brwinów przeprowadził w Parku Miejskim prace mające na celu oczyszczenie i odmulenie dużej części tamtejszego stawu dziś obiekt prezentuje się ładnie, szczególnie w jesiennej scenerii. To zarazem pierwszy etap liftingu zbiornika, druga część zostanie oczyszczona w kolejnym sezonie.


Prace polegały usunięciu z misy stawu wszystkich połamanych i powalonych drzew oraz gałęzi. Odmulono także dno z wykorzystaniem tzw. technologii refulacji usuwania nadmiaru mułu przy specjalnego sprzętu, który podczas zbierania mułu z dna nie powoduje jego pogłębienia i w konsekwencji naruszenia pierwotnej warstwy dna.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dzięki równomiernemu zgarnianiu nadmiaru mułu nie było ryzyka zmętnienia i zanieczyszczenia wody w stawie. – Innymi słowy: staw został oczyszczony, odmulony a na jego brzegach posadziliśmy rośliny wodnolubne. Do tego do wody wpuściliśmy bakterie, które mają za zadanie "wyżerać muł" a na płytkim stawie pływa aerator, który ma napowietrzać wodę – pochwalił się na Facebooku Arkadiusz Kosiński , burmistrz Brwinowa.

– W przyszłym roku planujemy renaturyzację zachodniej części stawu (od strony ul. Sochaczewskiej i Ogrodu Botanicznego) – dodał.

Wyjaśnił również skąd decyzja o podziale prac oczyszczania stawu na dwa etapy. – Prace zostały podzielone na 2 etapy ze względu na kaczki żyjące w sąsiedztwie naszego stawu. Nie chcieliśmy ich wypłaszać z całego stawu - w trakcie prac prowadzonych na centralnym stawie spokojnie żerowały na stawie zachodnim a w przyszłym roku będzie odwrotnie – zapowiedział włodarz.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.