reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Nowe oblicze Pawilonu Kultury powoli nabiera kształtów [FOTO]

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plNowe oblicze Pawilonu Kultury powoli nabiera kształtów [FOTO] - Grodzisk News


Od października ubiegłego roku toczą się prace związane z kompleksową modernizacją i przebudową grodziskiego Pawilonu Kultury. Grodzisk zaprezentował, jakie postępy poczyniono do tego momentu. Zachęcamy zatem do lektury tekstu i obejrzenia galerii zdjęć.


Przyszłość lokalnej biblioteki nabiera realnych kształtów! Prace nad rozbudową i modernizacją budynku idą pełną parą, a postęp widać już gołym okiem. Projekt zakłada stworzenie nowoczesnego centrum kultury, które zaspokoi potrzeby wszystkich mieszkańców – od najmłodszych po seniorów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jedną z kluczowych zmian będzie utworzenie oddzielnego oddziału dla dzieci, co z pewnością ucieszy najmłodszych czytelników. Myślano również o młodzieży, dla której zostanie wydzielona specjalna strefa, a także pracownia komputerowo-multimedialna, idealna do nauki i rozwoju pasji.

Nie zabraknie również miejsca na wydarzenia i spotkania. Powiększona sala wielofunkcyjna i przestrzeń spotkań będzie mogła być łączona w dużą salę audytoryjną, co otworzy nowe możliwości dla lokalnych inicjatyw. Co więcej, wokół obiektu powstanie zielona, ekologiczna przestrzeń – Pawilon Kultury, sprzyjająca relaksowi i integracji.

Nowy budynek biblioteki będzie parterowy, niepodpiwniczony, z dwiema niezależnymi antresolami. Co ważne, cały obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zapewniając pełną dostępność. Główne wejście pozostanie od strony południowej, prowadząc przez nowo zaprojektowany, przestronny hol.

Budowa idzie w dynamicznym tempie – zrealizowano już ponad 22% wartości wszystkich robót! Za nami są już prace rozbiórkowe, ziemne i fundamentowe. Zakończono również roboty murarskie, monolityczne (czyli stropy, schody i słupy) oraz tynkarskie. Obecnie ekipy budowlane montują pokrycie dachowe oraz prowadzą prace gładziowe.

Zakończono już montaż tras kablowych i rozpoczęto wewnętrzną instalację elektryczną. Ukończono również instalację podposadzkową, a w toku są prace nad instalacją wodno-kanalizacyjną oraz systemem wentylacji mechanicznej w sanitariatach.

Nowe oblicze Pawilonu Kultury powoli nabiera kształtów [FOTO] - Grodzisk News
Nowe oblicze Pawilonu Kultury powoli nabiera kształtów [FOTO] - Grodzisk News
Nowe oblicze Pawilonu Kultury powoli nabiera kształtów [FOTO] - Grodzisk News
Nowe oblicze Pawilonu Kultury powoli nabiera kształtów [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ







Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Lepiej jak by zbudowali obok na placu duży parking w centrum miasta , wielopoziomowy czytaj inaczej podziemny i w górę chociaż 5 pięter
Seabass


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.



Treść komentarza
Podpis




AKTUALNOŚCI

Zielone światło dla budowy oświetlenia na stadionie Pogoni

Na tę wiadomość kibice Pogoni Grodzisk z pewnością czekali! Miasto wybrało firmę, która zajmie się budową nowego oświetlenia stadionu przy al. Mokronoskich. Nowa infrastruktura będzie spełniać wymogi licencyjne piłkarskiej centrali w kontekście rozgrywania meczów w pierwszej lidze.

„Śpiewnik” w grodziskim CK. Muzyczny hołd dla Marka Cabanowskiego

Już na początku lutego w Grodzisku zabrzmią najpiękniejsze polskie przeboje w jazzowych aranżacjach. Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert „Śpiewnik”, poświęcony pamięci Marka Cabanowskiego – wielkiego pasjonata muzyki i lokalnego patrioty.

Siedem firm chętnych do rewitalizacji grodziskiego deptaka. 11,5 miliona w puli inwestycji

Grodzisk poznał oferty w przetargu rewitalizację deptaka na odcinku od ul. Spółdzielczej do ul. Zondka.  Jest teraz na etapie oceny formalno-merytorycznej złożonych propozycji.

Nowa odsłona koncertu ABBA i inni symfonicznie w Grodzisku. Wiemy, kto wygrał bilety!

Już wkrótce Grodzisk Mazowiecki stanie się na jeden wieczór energetycznym centrum symfonii popu! 31 stycznia Hala CAiIS wypełni się przebojami ABBY i innych legend popu w symfonicznych aranżacjach. Dzięki potężnej orkiestrze i charyzmatycznym solistom poczujecie, jak muzyka łączy pokolenia i rozpala wspomnienia. A my już wiemy, kto wygrał bilety na koncert! Szczegóły poniżej.

Awaria wodociągowa w Grodzisku

Ważna informacja dla mieszkańców części Grodziska Mazowieckiego. W związku z nagłą awarią wodociągową, w środę, nastąpiły przerwy w dostawie wody. Służby techniczne pracują już nad usunięciem usterki.

Umowa na przebudowy ważnych ulic w Podkowie podpisana!

Podkowa daje zielone światło w kwesti kompleksowe modernizacji ulic ważnych w węźle komunikacyjnym miasta ogrodu. Burmistrz Magdalena Eckhoff podpisała z firmą Robokop z Milanówka umowy na przebudowy ciągu ulicy Kwiatowej i ulicy Paproci, a w ramach drugiego zadania – ulic Sarniej i Głównej.

Zatrzymany za kradzież na gorącym uczynku. Odpowie za recydywę

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 45-latka po kradzieży, której dokonał na swoich znajomych. Wkrótce okazało się, że mężczyzna był te z poszukiwany w celu odbycia kary.

Bilet na pociąg kluczem do tańszej kultury. Rusza jubileuszowa akcja Kolei Mazowieckich

Rusza właśnie dziesiąta, jubileuszowa edycja akcji „Koleją do Kultury”. Zasady inicjatywy są proste i bardzo korzystne dla pasażerów. Aby otrzymać zniżkę na wejściówkę do muzeum czy teatru, wystarczy okazać w kasie bilet Kolei Mazowieckich.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB
REKLAMA

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.