09 10 2017

Nowe oblicze grodziskiej poczekalni PKP. We wtorek oficjalne otwarcie

09.10.2017, godz.: 19:18
Nowe oblicze grodziskiej poczekalni PKP. We wtorek oficjalne otwarcie
fot. GrodziskNews

Prace związane z nową aranżacją wnętrza poczekalni PKP, tak by spełniała zadania wielofunkcyjnej galerii sztuki oraz nowoczesnego centrum informacji turystycznej – zakończone. Przyszedł więc czas na to, by mieszkańcy ocenili efekty tej metamorfozy. Oficjalne otwarcie, we wtorek 10 października o godz. 17.00, połączone będzie z wernisażem wystawy zdjęć Marcina Masalskiego.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji i obiekt został podzielony na strefę relaksu w której znajdują się neony, szyny z oświetleniem ekspozycyjnym i panele akustyczne, a także przesuwne miękkie siedziska. Jest również ściana multimedialna, a także wielkoformatowa grafika powitalna, projektor. Nie zabraknie przy tym możliwości podłączenia ładowarki telefonicznej lub laptopa. A to nie wszystko.

–  W zaadaptowanym hallu poczekalni znajdzie się Centrum Informacji Turystycznej (CIT), oferujące wiedzę i pamiątki związane z miastem, wycieczki i programy zwiedzania oraz Przestrzeń Kulturze Przyjazna (PKP), do której zapraszać będziemy na warsztaty, wystawy, koncerty, spotkania i seanse filmowe. Jest to jedyne tego rodzaju miejsce w Polsce, istniejące w budynku działającego dworca. Otwarcie poczekalni zostanie zainagurowane wernisażem wystawy fotografii Marcina Masalskiego, prezentującej „obiektywne” ujęcie najciekawszych miejsc w Grodzisku. Zapraszamy i polecamy się życzliwej pamięci. Spotkajmy się na dworcu w Grodzisku – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

– „Wylądujesz na dworcu!” ostrzegali starsi lekkoduchów. W Grodzisku to nie kara, ale zaszczyt i przyjemność, bo tylko w naszym mieście w hallu dworcowej poczekalni działa Przestrzeń Kulturze Przyjazna, miejsce promujące lokalną turystykę i wysoką kulturę. Chcesz dowiedzieć się czegoś o Grodzisku, poznać jego historię i zabytki, odbyć wycieczkę po mieście czy regionie, podzielić się podróżniczą pasją? A może wolisz wziąć udział w warsztatach dla dzieci i dorosłych, zapoznać się z twórczością lokalnych artystów, posłuchać świetnego koncertu, spotkać autora ulubionej książki, pooddychać sztuką? Być może pragniesz jedynie odpocząć, napić się dobrej kawy, wziąć do ręki gazetę, skorzystać z internetu? Od teraz po sztukę, kulturę, historię, wiedzę, pamiątki z Grodziska, relaks i wrażenia artystyczne możesz przychodzić tutaj: Poczekalnia PKP zaprasza. Huczne otwarcie, połączone z wernisażem wystawy fotografii Marcina Masalskiego już 10 października – dodają.

Po takich rekomendacjach, zapraszamy i my!

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.