TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

10 2020

Nowe koronawirusowe obostrzenia. Dotyczą m.in. maseczek


Grodzisk News


Nowe koronawirusowe obostrzenia. Dotyczą m.in. maseczek - Grodzisk News


Na dzisiejszym briefingu prasowym minister zdrowia Adam Niedzielski w towarzystwie szefa policji policji gen. insp. Jarosława Szymczyka zapowiedział "zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa". Od soboty wejdą w życie nowe obostrzenia, dotyczące m.in noszenia maseczek.


reklama Grodzisk mazowiecki

- Liczba zgonów pokazuje, z jak poważną sytuacją mamy do czynienia. Mimo tego, że od dłuższego czasu staramy się przekonywać, jak groźny jest wirus, jak ogromne znaczenie ma przestrzeganie obostrzeń i stosowanie się do zaleceń: dystans i zakładanie maseczek, to mamy sytuację taką, że nie zawsze te obostrzenia i normy zachowania społecznego są przestrzegane - rozpoczął dzisiejsze wystąpienie medialne minister.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowieckiOdniósł się w ten sposób do koronawirusowych liczb z ostatniego dnia: zmarło 58 osób, odnotowano także 2236 nowych zakażeń. ? Od soboty (10 października) obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie wprowadzony zarówno w strefie żółtej jak i czerwonej - zapowiedział szef resortu zdrowia i dodał, iż nowe rozporządzenie będzie zwalniało z noszenia maseczki jedynie osoby, które przedstawią odpowiednie zaświadczenie od lekarza, ponadto zaś obywatele legitymujący się orzeczeniem o niepełnosprawności.Od chwili wejścia w życie nowych przepisów osoby niezakrywające ust i nosa będą musiały wylegitymować się odpowiednim zaświadczeniem. W przypadku braku dokumentu mogą zostać ukarane mandatami. Jak mówił minister - surowo.- Razem z komendantem głównym Jarosławem Szymczykiem rozmawialiśmy na temat egzekwowania obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wprowadzamy politykę zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa - mówił Niedzielski.A to nie wszystko. - Wprowadzamy zakaz udostępnienia miejsc do tańczenia w lok. gastronomicznych lub w innych zamkniętych przestrzeniach. Ograniczymy liczbę uczestników zgromadzeń: nie może być większa niż 150 osób. A odległość pomiędzy zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów - dodał.

💬︎   dodaj komentarz

Robicie zakazy i nakazy......a co z pociagami ???...od pewnego czasu zabrano w PKP po jednej jednostce pociągu ./ Skierniewice- Warszawa/...i w godzinach porannych gdzie tłumy jadą do pracy JEST TRAGEDIA - ŚCISK .......Za to się weście a nie za śmieszne noszenie maseczek i straszenie o karach - bo do tego nie macie prawa....


06-10-2020 16:45

Nie ma się co przejmować, pandemia jest tylko w mediach. Wystarczy wyłączyć, a najlepiej wyrzucić telewizor , nie włączać gadzinowych portali ( ONET, WP, etc.) i człowiek się nie boi.

alx
06-10-2020 21:35

Nie no telewizor zostawmy na oglądanie Netflixa albo pogranie na PS czy XBOX. W kosmos wystrzelić cały ten kombinujący rząd. Jaka pandemia w ogóle.

Niezadowolony obywatel
07-10-2020 08:07

Mądry człowieku, ciekawe co będziesz gadał jak zachorujesz. A tak na marginesie, jak wyłączę telewizor, to się nie zarażę? Opatentuj to odkrycie, mądrali.

Małgorzata
08-10-2020 11:55

Widocznie za mało osób wykończyli tymi maseczkami. Za te tzw. obostrzenie, które odbierają nam prawo do oddychania i do życia, rząd powinien bytć skarżony za zbrodnie przeciw ludzkości. Moim zdaniem nigdy tych masek nie zdejmiemy. Idziemy w ślady Australi. Jesteśmy niewolnikami w imię wirusa. Rząd stosuje najgorsze metody z czasów obozów jenieckich. To koniec człowieka. Ja osobiście nie chcę żyć w takim świecie. Maseczki nei założę nawet za cenę utraty życia.

Ania
06-10-2020 22:52

zgoda z przedmówcą

logitech
07-10-2020 00:15

A co w. Kolejce WKD
Brak szacunku dla. Drugiej osby
Młodziez i ludzie chodza bez masek
Moze nie wdzystkie
Czy ktos się tym zajmie
Ludzie się kłucą
Jak ktos zwruci uwagę za brak maseczki
Tym się proszę zająć
Strach jedzic
Nikt nie dba o pasazerów
Bardzo proszę
Zają" się tym.

Pomponik
07-10-2020 18:21

No i wreszcie. Szkoda, że nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji. Dopiero jak ktoś z jego bliskich zachoruje to będzie tragedia i może wtedy każdy zrozumie, że maseczki chronią.

Anonim
07-10-2020 12:21

Ja też się zgadzam. Jakim prawem zakazują nam swobodnego oddychania? W imię czego? Jakiegoś medialnego wymysłu stanowiącego pretekst do wprowadzenia kontroli totalitarnej i - nomen omen - zamordyzmu? Gdyby taki wirus pojawił się 50 lat temu bez tego szumu medialnego, to nikt by go nawet nie zauważył. Te maski to coś okropnego - mamy być posłuszni, bo im się tak podoba...

MMMM
07-10-2020 22:04

Jak czytam powyzsze komentarze, to jestem przerażony poziomem wyksztalcenia, inteligencji i odpowiedzialnosci spoleczenstwa w tym regionie. Skad bierze sie tu taki prymityw?! Cale szczescie grodzisk juz za chwile w strefie zoltej i mandaty sie posypia. Hahaha. Mam nadzieje, ze targowica i lokalni przedsiebiorcy nie beda lamentowac....

mieszkaniec
08-10-2020 13:38

Jak możesz się cieszyć, że Grodzisk w strefie żółtej? Że Ci każą kaganiec nosić? Lubisz być ograniczony i żyć w poczuciu strachu? Chcesz iść do lekarza, a nie możesz, bo jest wirus i lekarze nie przyjmują chorych ludzi? Chciałbyś żeby cały powiat był ograniczony, bo w całym powiecie, czyli na 100 000 ludzi 67 jest zakażonym wirusem. Tym samym, który przez pół roku w powiecie zmarły 4 osoby?

Sorry, ale ja również jestem porażony Twoją inteligencją...

Hansik
08-10-2020 16:40

To nie trzeba nic prostować. Drogi GLB. dane pochodzą z Sanepidu grodziskiego. Nie ma tutaj błędu, a jedynie Twój brak czytania ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że ?od początku pandemii jest 67 osób?, tylko, że ?na 100 000 ludzi 67 JEST zakażonym wirusem?, bo tyle mamy obecnie aktywnych przypadków. Pozostali z tych całych 235 to ozdrowieńcy i niestety 4 zgony. 235 zakażonych w pół roku, to naprawdę nie jest dużo.

Hansik
08-10-2020 20:15

Aha no i co do sąsiednich powiatów, że u nas nie ma problemu, a u nich tak. Już spieszę z pomocą.

Powiat grodziski: 100 000 mieszkańców - 253 przypadki od początku pandemii czyli od marca (7 miesięcy)
Powiat warszawski zachodni 120 000 mieszkańców - 253 przypadki od początku pandemii
Powiat pruszkowski: 170 000 mieszkańców - 495 przypadków od początku pandemii
Powiat żyrardowski: 260 000 mieszkańców - 193 przypadki od początku pandemii

Czyli na 650 000 mieszkańców mamy - UWAGA - 1194 przypadki zakażenia koronawirusem. Faktycznie trzeba bić na alarm.

Hansik
08-10-2020 20:29

Aha no i jak napisałeś "nie taka jest metodologia" żeby pisać o aktywnych przypadkach. Oczywiście, że metodologia jest taka, aby to wyglądało groźniej, ale rzeczywistość jest zupełnie inna.

Hansik
08-10-2020 20:39
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.