reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

06

10 2020

Nowe koronawirusowe obostrzenia. Dotyczą m.in. maseczek


Grodzisk News


Nowe koronawirusowe obostrzenia. Dotyczą m.in. maseczek - Grodzisk News


Na dzisiejszym briefingu prasowym minister zdrowia Adam Niedzielski w towarzystwie szefa policji policji gen. insp. Jarosława Szymczyka zapowiedział "zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa". Od soboty wejdą w życie nowe obostrzenia, dotyczące m.in noszenia maseczek.


reklama Grodzisk mazowiecki

- Liczba zgonów pokazuje, z jak poważną sytuacją mamy do czynienia. Mimo tego, że od dłuższego czasu staramy się przekonywać, jak groźny jest wirus, jak ogromne znaczenie ma przestrzeganie obostrzeń i stosowanie się do zaleceń: dystans i zakładanie maseczek, to mamy sytuację taką, że nie zawsze te obostrzenia i normy zachowania społecznego są przestrzegane - rozpoczął dzisiejsze wystąpienie medialne minister.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowieckiOdniósł się w ten sposób do koronawirusowych liczb z ostatniego dnia: zmarło 58 osób, odnotowano także 2236 nowych zakażeń. ? Od soboty (10 października) obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie wprowadzony zarówno w strefie żółtej jak i czerwonej - zapowiedział szef resortu zdrowia i dodał, iż nowe rozporządzenie będzie zwalniało z noszenia maseczki jedynie osoby, które przedstawią odpowiednie zaświadczenie od lekarza, ponadto zaś obywatele legitymujący się orzeczeniem o niepełnosprawności.Od chwili wejścia w życie nowych przepisów osoby niezakrywające ust i nosa będą musiały wylegitymować się odpowiednim zaświadczeniem. W przypadku braku dokumentu mogą zostać ukarane mandatami. Jak mówił minister - surowo.- Razem z komendantem głównym Jarosławem Szymczykiem rozmawialiśmy na temat egzekwowania obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wprowadzamy politykę zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa - mówił Niedzielski.A to nie wszystko. - Wprowadzamy zakaz udostępnienia miejsc do tańczenia w lok. gastronomicznych lub w innych zamkniętych przestrzeniach. Ograniczymy liczbę uczestników zgromadzeń: nie może być większa niż 150 osób. A odległość pomiędzy zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów - dodał.

💬︎   dodaj komentarz

Robicie zakazy i nakazy......a co z pociagami ???...od pewnego czasu zabrano w PKP po jednej jednostce pociągu ./ Skierniewice- Warszawa/...i w godzinach porannych gdzie tłumy jadą do pracy JEST TRAGEDIA - ŚCISK .......Za to się weście a nie za śmieszne noszenie maseczek i straszenie o karach - bo do tego nie macie prawa....


06-10-2020 16:45

Nie ma się co przejmować, pandemia jest tylko w mediach. Wystarczy wyłączyć, a najlepiej wyrzucić telewizor , nie włączać gadzinowych portali ( ONET, WP, etc.) i człowiek się nie boi.

alx
06-10-2020 21:35

Widocznie za mało osób wykończyli tymi maseczkami. Za te tzw. obostrzenie, które odbierają nam prawo do oddychania i do życia, rząd powinien bytć skarżony za zbrodnie przeciw ludzkości. Moim zdaniem nigdy tych masek nie zdejmiemy. Idziemy w ślady Australi. Jesteśmy niewolnikami w imię wirusa. Rząd stosuje najgorsze metody z czasów obozów jenieckich. To koniec człowieka. Ja osobiście nie chcę żyć w takim świecie. Maseczki nei założę nawet za cenę utraty życia.

Ania
06-10-2020 22:52

pokaż wszystkie komentarze (19)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.