09 09 2020

Nowe elementy na Stawach Walczewskiego za ponad milion złotych. Jest wykonawca

09.09.2020, godz.: 19:05
Nowe elementy na Stawach Walczewskiego za ponad milion złotych. Jest wykonawca
fot. Marcin Masalski

Długo, bo dwa miesiące, przyszło nam czekać no rozstrzygnięcie przetargu na zagospodarowanie Stawów Walczewskiego. Ostatecznie grodziski magistrat powierzył tę inwestycję firmie Sorted z Chyliczek. Koszt? Ponad 1,1 mln zł.

W pierwszej połowie czerwca grodziski magistrat ogłosił przetarg na budowę nowych elementów na terenie wokół Stawów Walczewskiego. Zamówienie obejmuje budowę m.in. nawierzchni drewnianej wokół boisk do piłki plażowej, trzech domków na palach wraz z nawierzchnią wokół nich, pomostów wiszących pomiędzy tymi domkami wraz z nawierzchnią pod pomostami, wiaty na odpady wraz z nawierzchnią, pięciu altan wraz z nawierzchnią oraz stanowiska do opłukiwania nóg. Ponadto wykonawca będzie zobowiązany do dostawy i montażu elementów małej architektury: ławek, siedzisk, koszy na śmieci, stojaków rowerowych, hamaków, pergoli, tablic informacyjnych i edukacyjnych, budek lęgowych, pergoli.

Pod koniec czerwca magistrat otworzył oferty. Wpłynęły dwie: firm Sorted oraz Baobab. Ostatecznie 26 sierpnia wybrano tę pierwszą. Magistrat poinfomował już także o podpisaniu umowy z wykonawcą.

– Wykonawca, firma SORTED sp. z o.o. z siedzibą w Chyliczkach, wykona m.in. nawierzchnię drewnianą  wokół boisk do piłki plażowej, domki na palach oraz pomosty wiszące pomiędzy nimi, a także pięć altan. Ponadto dostarczy i zamontuje elementy małej architektury, jak: pergole, tablice informacyjne i edukacyjne oraz budki lęgowe. Koszt inwestycji to 1 164 291,75 zł brutto, a termin realizacji do połowy października 2020 r. – podał magistrat.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Nowe elementy na Stawach Walczewskiego za ponad milion złotych. Jest wykonawca”

  1. Rafał pisze:

    Super,tylko więcej kontroli nad przybyszami ze Wschodu co opanowali nasz piękny Grodzisk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.