17 12 2019

Nowe biletomaty na WKD już w kwietniu?

17.12.2019, godz.: 15:21
Nowe biletomaty na WKD już w kwietniu?
Fot. GrodziskNews.pl

Warszawska Kolej Dojazdowa wybrała firmę, która dostarczy 30 nowych biletomatów na przystanki. Spółka zapłaci 3,6 mln zł.

Biletomaty są bardzo popularną i wygodną alternatywą dla tradycyjnej kasy biletowej. Każdego dnia na linii WKD korzysta z nich mnóstwo podróżnych. W niedalekiej przyszłości będą oni mogli skorzystać z nowszych urządzeń. Przewoźnik zamierza zainstalować 30 nowych automatów w 30 lokalizacjach. Pojawią się one m.in. na czterech grodziskich przystankach, a także w Milanówku, Kaziemierówce, Polesiu, czy przystankach w Podkowie Leśnej.

Chętnych do realizacji tego zadania było trzech, a ich oferty wahały się od 3,6 mln zł do 4,1 mln zł. Ostatecznie wybrano tę najkorzystniejszą finansowo propozycję firmy AVISTA. Firma ta nie tylko zaproponowała najniższą cenę za udostępnienie i obsługę automatów biletowych, ale także najniższą prowizję od sprzedanych biletów – 11,5 proc. AVISTA zadeklarowała również, że zamontuje i uruchomi biletomaty w maksymalnie cztery miesiące od daty podpisania umowy. Oznacza to, że urządzenia te powinny już działać w kwietniu 2020 r.

Nowe biletomaty mają zapewniać obsługę w pięciu językach (polski, angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński), a także obsługę płatności gotówkowych i bezgotówkowych. Urządzenia te mają być własnością firmy, która wygra przetarg. Ma ona również zapewnić obsługę techniczną tych automatów (serwis i m.in. uzupełnianie gotówki do wydawania reszty). WKD szacuje, że roczna wartość sprzedaży biletów z biletomatów wyniesie około 6,9 mln zł brutto.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata