13 07 2020

Nowe autobusy na nowych trasach

13.07.2020, godz.: 19:15
Nowe autobusy na nowych trasach
fot. zabiawola.pl

Od pierwszego lipca na trasy w żabiowolskiej gminie wyruszyć miały nowe linie autobusowe. Plany pokrzyżowały procedury formalne, ale teraz wszystko zdaje się gotowe trzy połączenia mają zacząć kursowanie w połowie tygodnia.

Owe trzy połączenia poruszać się będą w następujących relacjach:

– Linia 30: Grodzisk Maz. PKP – Józefina – Słubica – Pieńki Słubickie

– Linia 31: Grodzisk Maz. PKP – Józefina – Żabia Wola – Kaleń – Skuły – Piotrkowice – Petrykozy – Grzegorzewice

– Linia 32: Grodzisk Maz PKP – Książenice – Siestrzeń – Żelechów – Zaręby – Kaleń – Żabia Wola – Zalesie – Radonie – Szczęsne – Grodzisk Maz. PKP.

Rozkłady jazdy autobusów znajdują się tutaj oraz tutaj, a obowiązywać będą do końca sierpnia. W między czasie urząd opracuje z przewoźnikiem i poda plany jazdy obowiązujące w trakcie roku szkolnego.

Bilety jednorazowe w obrębie gminy kosztować będą 3 zł, a na dwie gminy – Żabią Wolę i Grodzisk – 4 zł. Analogicznie za bilety miesięczne trzeba będzie zapłacić odpowiednio 75 lub 100 zł. Na bilety przysługują wszystkie ulgi ustawowe (na bilety miesięczne: ulga 49% dla uczniów, 51% dla studentów i 33% dla nauczycieli).

– Na sfinalizowanie wszelkich formalności i wyjazd na nasze żabiowolskie i grodziskie drogi czekają także nowe autobusy, które w tym tygodniu oglądaliśmy w bazie operatora. Zostały pozyskane przez operatora specjalnie do obsługi nowych linii. Pojazdy przedstawione na zdjęciu obsłużą linię nr 32. Są wyposażone w elektroniczne wyświetlacze, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, wygodne fotele, klimatyzację i przyciski STOP na poręczach, które po naciśnięciu poinformują kierowcę o chęci wysiadania na najbliższym przystanku bez konieczności chodzenia w trakcie jazdy po autobusie i proszenia kierowcy. Nowe pojazdy do końca wakacji systematycznie będą zyskiwać także nowe barwy. Od 1 września wszystkie będą już pomalowane w żółto czerwone barwy komunikacji powiatowej – informują żabiowolscy urzędnicy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.