TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

05 2022

Nowa milanowska strażnica będzie droższa?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plNowa milanowska strażnica będzie droższa? - Grodzisk News


Urzędnicy z Milanówka otworzyli oferty na na zaprojektowanie i budowę nowej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku. Oferty są wyższe niż planował magistrat.


Chętnych do podpisania kontraktu na tę inwestycję nie brakowało, bowiem zgłosiło się sześć podmiotów. Jednak wysokość ofert na pewno nie jest do końca taka jaką sobie by życzyły władze miasta. Milanówek zamierza przeznaczyć na ten cel 13,65 mln zł, natomiast najkorzystniejsza propozycja opiewa na 14,7 mln zł, którą złożyła firma RAD-BUD z Nadarzyna. Pozostałe oferty przekraczają 21 mln zł, a najdroższa opiewa na blisko 32 mln zł. Jeżeli władze Milanówka zdecydują się przeznaczyć z miejskich środków dodatkowy milion złotych i nie będzie problemów natury formalnej, to jest szansa, aby rozstrzygnąć ten przetarg za pierwszym podejściem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy, że inwestycja jest podzielona na dwa etapy. W zakresie pierwszego jest m.in. dokumentację rozbiórki istniejącego budynku (jeżeli takowy będzie wymagany), projekt koncepcyjny wielobranżowy nowego obiektu, projekt budowlany i wykonawczy. Wykonawca będzie musiał również uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia i ekspertyzy, a także pełnić nadzór nad realizacją robót objętych dokumentacją. Drugi to budowa.

Nowy budynek ma mieć dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną (częściowe podpiwniczenie). Elewacje mają być wykończone cegłą klinkierową, a bramy garażowe mają być zwieńczone łukiem. Obiekt będzie podzielony na cztery strefy funkcjonalne, zaprojektowane z uwzględnieniem rozdziału ruchu poszczególnych użytkowników. Wejście główne od strony ulicy Warszawskiej prowadzić ma do części dla OSP oraz do części dla straży miejskiej. Klatką schodową oraz windą dostępną z tego wejścia zapewnione ma być dojście do sali konferencyjnej znajdującej się na piętrze. Drugie wejście do budynku zlokalizowano od ulicy Warszawskiej i ma prowadzić do części szkoleniowokonferencyjnej. Od strony zachodniej zaprojektowano wejście służbowe do części garażowej oraz zewnętrzną klatkę schodową, która prowadzi do części dla straży miejskiej znajdującej się na piętrze oraz do pomieszczeń dla osób pełniących dyżury nocne części OSP. Wejście do budynku od strony południowej prowadzi do części dla Ochotniczej Straży Pożarnej oraz do części przeznaczonej dla pogotowia ratunkowego. Od strony południowej znajdzie się również wejście służbowe do pomieszczeń kuchni części szkoleniowo-konferencyjnej. Obok wejścia zaplanowano zewnętrzną platformę przeznaczoną do transportu produktów spożywczych do kuchni zlokalizowanej w piwnicy. Komunikację pionową nowego obiektu mają stanowić trzy wewnętrzne klatki schodowe oraz jedna winda. Garaż ma pomieścić pojazdy OSP oraz pogotowia. Dodatkowo w garażu zaprojektowano pomieszczenie stanowiące stanowisko obsługi pojazdów oraz
pomieszczenie stanowiące stanowisko/myjnia.

Obsługę etatową w całym obiekcie ma stanowić 20-25 osób.

Projekt ma być gotowy w ciągu ośmiu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą, ale nie później niż 15 lutego 2023 r. Z kolei roboty budowlane mają się zakończyć nie później niż 15 września 2024 r.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.