reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

06 2024

Nowa metoda oszustów. Podszywają się pod Komendę Główną Policji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Przestępcy znajdują coraz to nowe sposoby oszukiwania i okradania ludzi. Ofiarami są często osoby korzystające z internetu. Ce`ntralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnym mechanizmie oszustw polegającym na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od Komendanta Głównego Policji.


Z treści przesyłanych wiadomości wynika, że osoba, która ją otrzymała powinna natychmiast odpowiedzieć na wezwanie stanowiące załącznik do wiadomości mailowej. – W celu uwiarygodnienia swojej wiadomości przestępcy podpisują ją, jako Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń i Ministrerstwo Sprawiedliwości Prokurator Generalny Adam Bodnar – opisują mechanizm przestępstwa policjanci.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Do wysyłanych przez oszustów wiadomości dołączany jest załącznik rozpoznawany jako dokument w formacie „pdf”. Z jego treści wynika, że osoba, która jest adresatem wiadomości jest podejrzana o dokonanie przestępstw o treściach pornograficznych i jest zobowiązana do udzielenia odpowiedzi – dodają.

W rzeczywistości ów załącznik zawierać może złośliwe oprogramowanie, którego celem jest kradzież naszych wrażliwych danych, a wdalszej konsekwencji pieniędzy.

Policja przypomina więc, że nigdy nie przesyła mailem informacji dotyczących czynności procesowych. Apeluje również, aby nie otwierać podejrzanych załączników.

Nowa metoda oszustów. Podszywają się pod Komendę Główną Policji - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.