TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

07 2021

Nowa jakość ulicy Kraszewskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Nowa jakość ulicy Kraszewskiego - Grodzisk News


Trwająca w ostatnich miesiącach przebudowa ul. Kraszewskiego na odcinku od ul. Kępińskiej do Konopnickiej w Brwinowie dobiegła końca. Pozostałe odcinki tej ulicy zostały już przebudowane w poprzednich latach.


Prace budowlane szły sprawnie. – Wykonawca RAD-MAR Marek Wieteska z Domaniewka wyłoniony w ogłoszonym w lutym br. przetargu, zakończył roboty zgodnie z planem. Warto zaznaczyć, iż w przypadku tej przebudowy kolejność prac została celowo odwrócona z uwagi na lokalizację przy ul. Kraszewskiego przedszkola oraz domu pomocy społecznej. Aby usprawnić ruch pieszych w okolicy jezdni i umożliwić im dojście do wspomnianych obiektów, najpierw wybudowano chodniki i jezdnię, a dopiero potem system kanalizacji deszczowej – poinformował brwinowski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– W ramach zadania, którego wartość wyniosła 989 999,97 zł, wykonano przebudowę jezdni (pełna konstrukcja; przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji); budowę chodnika i systemu odwodnienia (kanalizacji deszczowej); budowa wyniesionego skrzyżowania – dodał.

– W tym rejonie Brwinowa mieliśmy jeszcze w planach przebudowę odcinka ul. Kościuszki od ul. Wilsona do ul. Kraszewskiego, ale niestety zadanie to zostało przeniesione na kolejny rok. Jego wykonanie jest uzależnione od podjęcia prac przez Rejon Energetyczny PGE w Pruszkowie, który musi skablować do ziemi istniejące linie napowietrzne, a następnie zdemontować swoje słupy energetyczne. Dopiero po wykonaniu tych robót przez PGE w przyszłym roku będziemy mogli wykonać przebudowę drogi – mówi burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Nowa jakość ulicy Kraszewskiego - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Dlaczego tyle pisze się o budowie nowych dróg w okolicznych miejscowościach, a w Grodzisku o inwestycjach ktore dają jedynie podniesienie kosztow stałych w miescie. Przeciętny mieszkaniec z tych gminnych przybytkow kultury czy mini skwerkow przy ruchliwych drogach skorzysta może raz na parę lat z dogodnego dojazdu korzystać bedzie kilka razy dziennie. Co to za logika? Czy może jednak jakiś kompleks dyrektora PGRu?

KrisGG
29-07-2021 08:31

PGR rozwalił i dostał kopa w górę na sprawdzać się na odcinku miejskim. Prawdziwy Unioeuropejczyk pierwszy w donoszeniu i wyprzedawaniu majątku.

zsl wiecznie żywy
29-07-2021 16:46
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.