reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

01 2023

Nowa honorowa obywatelka Brwinowa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy BrwinówNowa honorowa obywatelka Brwinowa - Grodzisk News


Brwinów nadał tytuł Honorowego Obywatela pani Marii Cybulskiej. Zasłużonej lekarce, a zarazem społeczniczce zaangażowane przez wiele lat w sprawy samorządowe.


O przyznaniu honorowego obywatelstwa zdecydował rada miejska poprzez przyjęcie jednogłośnie stosownej uchwały. Uroczyste wręczenie aktu nadania i pamiątkowego medalu odbyło się w pałacu w Brwinowie 19 stycznia. Mieszkająca w Brwinowie od 1968 r. doktor Cybulska była cenionym kardiologiem i pracowała zarówno w przychodniach w Brwinowie, jak też w szpitalu w Pruszkowie. Z myślą o potrzebach społecznych mieszkańców Brwinowa w 1998 r. przyjęła propozycję zgłoszenia jej kandydatury na radną do Rady Powiatu Pruszkowskiego i od tego czasu sprawowała ten mandat nieprzerwanie przez 20 lat. Mieszkańcy gminy Brwinów powierzali go jej przez pięć kolejnych kadencji, dając w ten sposób dowód swojego ogromnego zaufania – przypominają urzędnicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Potwierdzała, że jako radna dobrze reprezentowała interesy brwinowian i zgłaszała liczne wnioski dotyczące modernizacji dróg powiatowych na terenie gminy Brwinów. Po wręczeniu aktu nadania obywatelstwa przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego oraz wiceprzewodniczącego Marka Winiarskiego głos zabrała Agnieszka Kuźmińska, członek obecnego Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, która podczas uroczystości reprezentowała marszałka Adama Struzika. Pani Maria Cybulska została uhonorowana okolicznościowym medalem Pro Mazovia podkreślającym, że działalność radnej Cybulskiej i jej praca na rzecz gminy i powiatu przyczyniała się także do rozwoju województwa mazowieckiego – dodają.

– Mieszkam tu od ponad 50 lat i poznałam dużo ludzi, wśród moich przyjaciół był też Wacław Kowalski… Niezwykła to chwila, kiedy moje miasto przyznaje mi honorowe obywatelstwo – powiedziała w swoim wystąpieniu i jednocześnie dzieliła się refleksjami. – Praca w radzie dawała mi zadowolenie i satysfakcję. Zadawałam sobie jednak pytanie, czy moi mieszkańcy, moi wyborcy są ze mnie zadowoleni – mówiła wzruszona honorowa obywatelka Brwinowa.

Nowa honorowa obywatelka Brwinowa - Grodzisk Newsfoto: Urząd Gminy Brwinów


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.