20 05 2020

Nowa firma zagospodaruje odpady w Grodzisku, teraz przetarg na odbiór śmieci

20.05.2020, godz.: 11:31
Nowa firma zagospodaruje odpady w Grodzisku, teraz przetarg na odbiór śmieci
fot. Pixabay

Grodzisk wybrał firmy, którym powierzy część obowiązków obsługi systemu śmieciowego w gminie. – W tym etapie postępowania wyłoniliśmy oferty dotyczące zagospodarowania odpadów. W drugim powierzymy zadania obejmujące odbiór i transport odpadów – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński.

W owym pierwszym przetargu gmina wybrała dwie oferty cząstkowe. Obie należą do Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Lekaro Jolanta Zagórska z Glinianki. Pierwsza opiewa na 129,6 tys zł. Druga zaś na prawie 107 tysięcy.

– To oferty dotyczące zagospodarowania odpadów: ich utylizacji i recyklingu. Tymczasem już ogłosiliśmy przetarg na drugą część zadania obsługi systemu śmieciowego, a więc odbioru odpadów i przewiezienia ich do miejsca składowania, utylizowania i recyklingu – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Ze specyfikacji ogłoszonego przetargu dowiadujemy się, że obejmuje usługę odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki oraz odbiór odpadów z punktów selektywnej zbiórki odpadów”. A odbiorowi podlegać będzie każda ilość odpadów.

Zarówno już rozstrzygnięty, jak i trwający przetarg dotyczą obsługi systemu śmieciowego w okresie od 1 lipca 2020 do 30 czerwca 2021 roku.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata