TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

05 2023

Nowa droga powstanie w podgrodziskim Adamowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayNowa droga powstanie w podgrodziskim Adamowie - Grodzisk News


Mniej więcej za rok mieszkańcy podgrodziskiej wsi Adamów będą mogli korzystać z asfaltowej drogi z prawdziwego zdarzenia. O ile uda się rozstrzygnąć przetarg.


Postępowaniu nawet nadano tytuł „Poprawa jakości życia mieszkańców w miejscowości Adamów w gminie Grodzisk Mazowiecki poprzez przebudowę nawierzchni drogi”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że droga powstanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”, zaś wykonawca będzie miał również za zadanie uzyskać wszelkie opinie, decyzje oraz zgody budowlane wraz z pozwoleniem na użytkowanie drogi po zakończeniu przedsięwzięcia.

Co do samej inwestycji zakłada ona położenie asfaltowej jezdni o długości 850 metrów. Będzie jednopasmowa, ale dwukierunkowa z tzw. mijankami. Pobocza zostaną utwardzone kruszywem, podobnie jak istniejące zjazdy w pasie drogi.

W celu odwodnienia drogi wykorzystane zostaną przydrożne rowy.

Inwestycja ma powstać w ciągu 330 dni od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

Jest to drugie postępowanie. Pierwsze zostało unieważnione ze względu na zbyt wysoką ofertę, którą złożono. Firma MKL-BUD była jedynym podmiotem zainteresowanym realizacją tego zadania. Zażyczyła sobie ponad milion złotych w sytuacji, gdy gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel maksymalnie 740 tys. zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.